Martin Jašek: Máme dostatek poznatků, jak kluky připravit na Extraligu juniorů

Na něco málo jsme se zeptali Martina Jaška, lodivoda buldočí mládeže. Později narození Buldoci si od září vyzkouší novou soutěž, a to Extraligu juniorů, kde mohou uplatnit své nemalé zkušenosti z 2.NHBL mužů. V nejvyšší dorostenecké lize uvidíme z Brna tentokrát Eagles, kteří mezi staršími žáky předváděli úctyhodné výkony. Doufejme, že se bude oběma mládežnickým celkům dařit. Následující rozhovor je zaměřen na Bulldogs.

CO CHYBĚLO NA DOROSTENECKÉM POHÁRU VE SVĚTLÉ NAD SÁZAVOU, ABYSTE VÍCE POTRÁPILI OSTATNÍ SOUPEŘE?

Na turnaji ve Světlé jsme hlavně sledovali, jestli nám kluci po nucené pauze nestagnují a od toho se odvíjel turnaj. Zápas s Pardubicemi jsme vyloženě prochrápali a u všeho byli pozdě, měli jsme špatný pohyb a nechávali volné hráče soupeře. Druhý zápas s Ústím už byl mnohem lepší, soupeř nás zlomil až v power-play. Třetí utkání chytal brankář, který teprve začíná, ale bohužel jej kluci nechávali pod dorážkama.

JAK TO BUDE DÁLE S C-TÝMEM BULLDOGS, JENŽ SI V ANULOVANÉ SEZÓNĚ POPRVÉ VYZKOUŠEL MUŽSKOU SOUTĚŽ? DOPLNÍ JEJ PO PŘESUNU DO EXTRALIGY JUNIORŮ NĚKTEŘÍ MLADŠÍ DOROSTENCI?

C-tým složený z juniorů a části dorostu už ve 2.NHBL sice působit nebude, ale jeho starší hráči v této soutěži zůstanou a přejdou do „B“. Borci, kteří mohou nastoupit za juniorku, budou hrát Extraligu juniorů a k nim připadne celý dorost.

JAKÉ JSOU VYHLÍDKY PRO PRVNÍ SEZÓNU TĚCHTO BULDOKŮ V NEJVYŠŠÍ JUNIORSKÉ LIZE?

Soutěž juniorů je pro nás velká neznámá. Něco málo jsme sledovali s kolegou Jakubem Barákem ve Světlé, takže máme dostatek poznatků, jak kluky připravit (hlavně mladší hráče).

CO MÁTE S HRÁČI V PLÁNU NA KEMPECH A PŘEDSEZÓNNÍCH TRÉNINCÍCH?

Klub pro všechny hráče uspořádal tréninky zaměřené na práci s hokejkou a míčkem. Juniorka začala od 25.7. trénovat herní činnosti a fyzičku. Na soustředění se zaměříme na dynamiku a samotnou souhru.