Muži „A“ Buldoků se zúčastnili kvalitního turnaje ve Světlé nad Sázavou

Za účasti 3 extraligových a 5 prvoligových týmů proběhl výborně organizovaný turnaj mužů ve Světlé nad Sázavou. A tým Buldoků u toho nechyběl ! 8 účastníků bylo rozděleno do 2 skupin, kde systémem
každý s každým byli následně určeni postupující do SF a do bojů o umístění. V základní skupině čekaly Buldoky tyto týmy : Svítkov Pardubice, Elba Ústí nad Labem a Horalové z Prachatic.

Na obrázku může být: 13 lidí

Svítkov : Buldoci – 3:0
Do turnaje Buldoci vstoupili ne zcela koncentrovaně a na konci prvního poločasu (hrálo se na 2×12 minut) inkasovali v oslabení od žijící hokejbalové legendy v „námezdních službách“ Svítkova Petra Nováka poprvé. Ve druhé polovině se Buldoci stále nemohli vymanit z tlaku soupeře a když ani Lukáš Zbranek nevyzrál při samostatném úniku na brankáře Svítkova, po dvou dalších gólech byl stanoven výsledek 3:0 v neprospěch Buldoků a nutno uznat, že zaslouženě. Paradoxně však tento výsledek Buldoky nakopl a od té doby podávali na turnaji výborné výkony (až na začátek posledního zápasu s Mostem).

Buldoci : Elba Ústí nad Labem : 1:0
A hned v následujícím zápase došlo k velkému překvapení. Buldoci zreorganizovali sestavu, jasně si řekli, jak budou hrát a celý zápas dodrželi vysoce taktický výkon, který byl podpořen výborným brankářem a fyzicky náročnou hrou celého týmu. Pozdější vítěz celého turnaje ve Světlé – extraligová Elba i přes svoji mírnou optickou převahu se nedostávala do vyloženě nebezpečných pozic a tak Buldoci trestali po spolupráci Klíma Fišar, kdy Vráťa uklízel sám před brankářem míček do odkryté klece. V poslední minutě utkání pak Buldoci obětavě ubránili i oslabení při 3:6 a první výhra na turnaji byla na světě ! A hned v následující utkáním přišla druhá!

Prachatice : Buldoci : 0:2
Do utkání vstoupili lépe Buldoci a měli mírnou převahu. Ta se začala vytrácet s tím, jak přibývaly vyloučení Buldoků. Ti však oslabení velmi dobře ubránili a na začátku druhé poloviny udeřili z hole Jakuba Klímy. Ten také v předposlední minutě pečetil na dva nula pro Buldoky. Za zmínku stojí ubráněná dlouhá přesilovka Prachatic 5:3, kde kromě hráčů v poli některými svými zásahy čaroval v brance Stery. Přes špatný začátek naráz byli Buldoci velmi blízko k postupu do SF a stačilo, aby do té doby suverénní Svítkov obral o, alespoň, bodík Elbu. To se bohužel nestalo, protože Svítkov druhou polovinu utkání proti Elbě vypustil a prohrál 0:1. Jak se později ukázalo „karma Svítkov doběhla“ a bylo to právě za odchozenou druhou půlku proti Elbě !

V sobotu dvanáct statečných Buldoků v poli (11 mužů, které doplnil Dominik Toman z juniorky, v neděli pak hrál ještě P. Heide a z posledního utkání musel absentovat Jandys) cítilo zklamání z postupu pouze do utkání o 5 -8 místo. První tři týmy ve skupině měly stejně bodů a tak rozhodlo skóre, které měli Buldoci nejhorší.

Buldoci : Jihlava : 4:2
Nedělní první zápas, který měl začátek již v 8.30 hod., nebyl ani pro jednoho z aktérů lehkým. V obou týmech proběhlo v sobotních večerních hodinách „utužování“ kolektivu a tak brzký začátek nemohl prospět nikomu z aktérů. Přeci jen koncentrovaněji a aktivněji pojali utkání Buldoci a po dvou brankách Skřiva, jedné Lukáše Zbranka a Kuby Klímy nakonec zvítězili 4:2. Za Buldoky nastoupil do branky David Kučera a až na branku Střechy po té, co mu namazal hráč Buldoků ve vlastní přesilovce
a branku T. Wróbela z přesilovky Jihlavy, do své klece další projektily nepustil. Vítězství bylo zasloužené a Buldoky čekal boj o 5. místo s dalším extraligovým týmem z Mostu.

Buldoci : Most : 2:3
Do boje o celkové páté místo vstoupili Buldoci hrůzostrašně. Po třech a půl minutách hosté vedli 3:0 a Buldoci si museli vzít oddechový čas. A po něm již to byli opět Buldoci tak, jak se prezentovali na turnaji. Do poločasu ještě Buldoci korigovali po nádherné přesilovkové souhře na jeden dotek Honzou Cabákem na 1:3. V druhé polovině potom Buldoci změnili systém a Most přestal být nebezpečný. Navíc Honza Cabák navázal na svoje střelecké procitnutí a snížil na 2:3 a nebyl daleko od hattricku, bohužel jednou ranou minul a druhou mu chytil brankář. Velkou šanci na remízu zneškodnil brankář Mostu i Dominiku Tomanovi a tak i přes snahu Buldoků nakonec Most zvítězil. Buldoci odehráli na turnaji 5 zápasů, 3 vítězně s celkovým kladným poměrem branek 9:8, což moc nekoresponduje s šestým místem v turnaji. Utkali se se 2 extraligovými týmy a 3 prvoligovými. Porazili celkového konečného vítěze celého turnaje a proto je potřeba kladně hodnotit účast Buldoků na turnaji. I bez některých tradičních opor odehráli všechny zápasy s velkým nasazením a až na úvodní utkání a část zápasu s Mostem, také vysoce takticky a efektivně. Věřím, že získané cenné zkušenosti budou pro řadu aktérů dalším krůčkem k tomu, aby oni, i celý brněnský tým mužů dále pokračoval, ve výkonnostním vzestupu.

autor: J. Emmer, trenér