Ondřej Jelínek: Určitě budeme mít tým na medaili v příští sezóně

Po delší době přinášíme rozhovor se členem A-týmu Bulldogs Brno, tentokrát Ondřejem Jelínkem. Tento silový forvard rozhodně patří do produktivnější poloviny týmu a krom toho umí odvádět i „špinavou práci“ pro spoluhráče. Loni na podzim měl největší podíl na příchodu gólmana Lukáše Sterenčáka, s nímž strávil nějaký čas v mančaftu České Třebové. Příjemné počtení.

Na obrázku může být: 2 people, sportující lidé

Se kterými celky vás během léta čekají přátelská utkání krom České Třebové (již zítra v 15:30)?

Zatím máme domluvený zápas s Českou, který je pro nás všechny dost velkou motivací. Těším se, až tam pošleme Sterymu (Lukáši Sterenčákovi) pár kusů (úsměv). Samozřejmě padla nějaká sázka. Pak začne má velice ‚oblíbená‘ příprava. Něco před sezónou určitě bude.

S jak velkými ambicemi vstoupíte do hokejbalového poháru konaném za týden ve Světlé nad Sázavou?

Ambice máme určitě ty nejvyšší. Po takové sezóně ani nemůžeme pomýšlet na nic jiného. Těšíme se na konfrontaci s extraligovými týmy. Medaile by byla určitě úspěch.. Nečeká nás ovšem nic lehkého… velké hřiště… kvalitní soupeři…

Podařilo se vám přemluvit trio nejzkušenějších spoluhráčů (Gavenda, Smrž, Šmarda), aby s vámi ještě odehráli alespoň následující sezónu?

Přijde mi, že Maca (Martin Šmarda) je jak arabskej obchodník. Pořád chce přemlouvat (smích). Sagvan (Michal Smrž) je už od března natěšený a sází se, kolik dá gólů, tak ten je jasný. Gavec (Jiří Gavenda) už letos moc nebyl, ale má pořád co nabídnout. Takže ‚Messenger‘ a Sagvan za mě budou na 99%. Kdo by taky končil po takovéto sezóně, kdy jsme šli na titul a zrušili nám to (smích).

Do jaké role v týmu tě staví trenér? Patříš mezi silové útočníky a v kanadském bodování přeci jen docela boduješ, čeká od tebe častý příděl branek či asistencí?

Trenér se spíše diví, že mám nějaké body, takže je asi moc nečeká (smích). Já nemám nějaké osobní ambice. Moje ambice jsou týmové. Máme výborně poskládaný tým, dřeme jeden za druhého. Já vyznávám silovou hru, hru u mantinelu a na brankovišti. To, že mám body, je zásluha celé naší útočné trojky. Tomík (Tomáš Baláč) a Klimič (Jakub Klíma) jsou výborní parťáci a sedlo nám to. Až začnu dávat gólovky, které mám, bude se třepat i Danko (smích).

Co očekáváš od příští sezóny?

Příští sezónu chceme zopakovat výkony z té letošní a pomýšlet na medaili. Měl by s námi začít hrát Ondra Šír, což bude další velká posila. Tým na to určitě mít budeme.