Zdeněk Hejmal: Bylo by asi zbabělé říct, že jsme nepomýšleli na finále

Vážení fandové Bulldogs, zejména B-týmu, zkrácenou sezónu buldočí zálohy zhodnotil kormidelník Zdeněk Hejmal. Prozradil i něco o aktuálním stavu kádru a také plánech pro letní přípravu. Dále stojí za zmínku, že tento kouč jde svým svěřencům dobrým příkladem po fitness stránce. Více v následujícím rozhovoru.

Na obrázku může být: shoes , outdoor a nature

Jak se v týmu ohlížíte za uplynulou sezónou? Cítili jste šanci to dotáhnout alespoň k účasti ve finále vaší 2. ligy?

Letošní sezonu musíme hodnotit pozitivně. Před sezonou jsme si stanovili nějaké cíle a těch jsme vesměs dosáhli. Konkrétně jsme chtěli zapracovat na herním systému, neinkasovat tolik jako v sezoně předešlé a naopak být produktivnější v naší koncovce. Ve všech ohledech došlo ke zlepšení. Týmové ambice pak byly udržet se v základní části do druhého místa, což se nám taky povedlo. A jestli jsme si věřili na finále? Já myslím, že jsme hlavně věřili v sami sebe a v to, že pro nikoho nebudeme snadným soupeřem. Takže asi ano, po našich výkonech v základní části by bylo asi zbabělé říct, že jsme nepomýšleli na finále.

Plánují se ve vašem kádru výraznější změny nebo zůstane sestava vesměs stejná?

Pár kluků určitě skončí a naopak – aktuálně řešíme několik posil, které by náš tým vhodně doplnily. Zdravé jádro týmu zůstane, nikoho na sílu nehledáme. Opravdu by se muselo jednat o někoho, kdo nám zapadne do konceptu. Loni se nám to takto povedlo s Vláďou Protivou a Paťou Řehulkou. Sedlo si to, kluci přinesli to, co nám chybělo a já jsem za ně nesmírně rád. Určitě bych taky rád dal šanci našim mladým. Několik z nich už s námi absolvovalo nějaký turnaj a musím říct, že jsem s nimi byl více než spokojen.

Jaký bude plán letní přípravy B-týmu a který měsíc se chystáte začít trénovat na hřišti?

Vzhledem k okolnostem, které aktuálně všichni zažíváme, nám čas na přípravu v podstatě už začal. Zatím se kluky snažím motivovat k individuální přípravě a musím říct, že co vím, spousta z nich k tomu přistoupila zodpovědně. Chodí běhat, jezdí na kole, chodí na hřiště, posilují. Trošku se navzájem hecujeme a posíláme si, kdo co dělal. Ano, i já se snažím udržovat se v kondici (úsměv). A jakmile nám to situace dovolí, rád bych začal s přípravou společnou. Základ bude samozřejmě fyzička, bez té to nejde. Rád bych vyrazil společně třeba i na kolo, na Kofolu nebo pivko (nealko samozřejmě), trochu i utužit partu. Pak je určitě v plánu i hřiště a nějaké turnaje, aby kluci měli herní praxi. Určitě chceme přes léto pořádně zamakat.

S jakým cílem vstoupíte do příští sezóny?

Na stanovení konkrétních cílů je ještě čas. Musíme poskládat tým, pořádně potrénovat, zhodnotit si objektivně na co máme a říct si, čeho chceme dosáhnout. Základem je určitě to, že budeme chtít navázat na sebevědomé výkony z letošní sezony.

Jestliže by se někdo z regionu Morava-jih do příštího ročníku nepřihlásil, uvítal bys, kdyby se obě moravské 2. ligy skloubily do jedné?

Ze sportovního hlediska by to bylo určitě plus. Možnost poměřit síly s více soupeři, soutěž by byla atraktivnější. Já bych se tomu nebránil.