Dvakrát „bůra“ soupeřovi = víkend za 6 bodů a poprvé v čele tabulky 1. NHBL

Sobota 7.3.2020

Buldokům „A“ se doma vydařila odveta proti celku SK Jihlava a slovenský brankář Richard Makara si hned při své premiéře v brněnském dresu připisuje nulu !

HBK Bulldogs Brno – SK Jihlava 5:0

Neděle 8.3.2020

Bulldogs Brno zvládli i svoje druhé víkendové dvojutkání v sezóně za plný počet bodů. Dnes se v jihomoravské metropoli pokusili uloupit výhru kousaví a talentovaní mladíci Hostivaře, které domácí mužstvo skolilo až třemi brankami v poslední periodě. Zároveň tak mohou Buldoci vůbec poprvé ochutnat delikatesu v podobě vedoucí příčky prvoligové tabulky.

Na obrázku může být: one or more people , people playing sports , basketball court a outdoor

HBK Bulldogs Brno – HBC Hostivař 5:2 (1:0, 1:2, 3:0)

Branky a nahrávky: 12. Klíma (Šíp, Fišar), 25. Skřivánek (Baláč, Nazad), 32. Jelínek (bez asistence), 33. Klíma (bez asistence), 37. Vysloužil (Zapletal) – 16. Urbanec (J. Vaniš, Malina), 22. Kubeš (J. Vaniš).

Rozhodčí: Vokurka, Prudík. Vyloučení: 4:2. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 28:21.

Sestava domácích: Sterenčák (R. Makara) – Cabák, Zbranek, Smrž, Nazad, Šíp, Hána – Emmer, Fišar, Šmarda, Baláč, Jelínek, Klíma, Skřivánek, Vysloužil, Zapletal „C“.

Sestava hostí: Štoural (Janovec) – Dušák, Kubeš, Novotný, Přeslička, Konečný, D. Vaniš – J. Vaniš, Malina, Lux, Kalaš, Brož, Urbanec, Píša „C“, Jachek.

Brno se i na dnešní utkání dostavilo s odhodláním prodloužit svoji domácí neporazitelnost a do brány již mohl jako obvykle naskočit Sterenčák. Pražská Hostivař přijela posílená vysokou výhrou nad okleštěnou Poličkou (také si v zimní přípravě poradila s extraligovým Kovem) a jistě si dělala zálusk i na bodíky z jižní Moravy, ačkoli tentokrát postrádala v útoku největšího kanonýra Čejku.

Zápas měl od začátku vysoké tempo a o trošku více gólových šancí se zrodilo na straně Buldoků. Jakmile dostaly oba celky možnost si zahrát početní výhodu, hosté svoji příležitostí pohrdli, kdežto Brňané ne. Skóre otevřel Klíma, jenž z těžšího úhlu prostřelil Štourala – 1:0. Pražané viditelně chtěli rychle vyrovnat, po inkasované brance zvýšili svůj pohyb, ale domácí je ve zbytku úvodní třetiny nepouštěli dostatečně blízko a Sterenčák skvěle zachytal.

Ve druhém dějství se hrálo více agresivněji a nástup se lépe vydařil hostům. Ti hned z prvního přečíslení vytěžili srovnání stavu, když Jiří Vaniš přihrál do výhodné pozice pardubické posile Urbancovi a ten se v obrovské šanci nezmýlil – 1:1. Poté přišla pasáž Brna, kdy mnohokrát pálilo ostrými, ale vedoucí branku odmítlo vstřelit. A tak Hostivař znovu udeřila ve své přesilovce. Domácí brankář namazal nejvyššímu soupeři Kubešovi, který poměrně snadno svrhl vedení na stranu hostí – 1:2. Buldokům se však dařilo zvyšovat jejich tlak, až donutili Luxe k usednutí na trestnou lavici a premiérový gól sezóny si po přesném projektilu z kruhů zajistil Skřivánek – 2:2. Smírné skóre vydrželo až do druhého odpočinku. Na chvíli však pozastavilo hru lehké otřesení pražského gólmana Štourala, jenž se dostal do tvrdého kontaktu s jiným hráčem.

Závěrečná perioda měla nervózní průběh, nabídla divákům tuhý boj o každý centimetr hřiště. Několik aktérů také nechávalo na hřišti volný průchod svým emocím. Minutu po přestávce vyrobil chybu tentokrát brankář Hostivaře a vypadený balónek zametl do odkryté klece Jelínek – 3:2. Tento gól se později stal rozhodujícím. Za 80 sekund unikl Klíma a zakončením ze strany na bližší tyč lehce překvapil Štourala, který možná stále nebyl v ideálním stavu – 4:2. Pražané se následně rozhodli pro střídání stráží v brankovišti, kam se postavil Janovec, a ve zbývajících minutách vrhli všechny své síly do útoku. Nebezpečnou ránu Jiřího Vaniše zastavila tyčka a po chvíli proti třem nebezpečným dorážkám Urbance a znovu Vaniše vytasil Sterenčák hrdinské zákroky. A tak při výpadu domácích do otevřené obrany soupeře ztvrdil vítězství Brna Vysloužil – 5:2. Do konce klání například trefili břevno Jelínek a nejaktivnější domácí hráč Klíma. Hostivařští zkusili při přesilové hře odvolat brankáře. Nic však další změnu stavu nepřineslo.

Ohlas po utkání:

Lukáš Sterenčák (brankář HBK Bulldogs Brno)Dnes náš čekal dravý mladý tým z Hostivaře, což je  soupeř, kterému jsme měli co vracet. Očekávali jsme od něj rychlou běhavou hru, kterou se nám ale dařilo poctivou obrannou hrou eliminovat. Soupeř vyrovnal stav, když po úniku 2 na 1 přišlo přesné zakončení od vzdálenější tyče do brány. Pak v našem oslabení mi utekl míček a soupeř šel lehce do vedení. Jak už to ale bývá zvykem, obdržený gól s námi nijak nehne, spíše naopak začneme makat ještě víc. To se ukázalo a po druhém inkasovaném gólu nás začalo být plné hřiště, zaslouženě jsme srovnali skóre a následně jsme pro změnu po chybě hostujícího brankáře šli do vedení. To jsme ještě navýšili a zbytek utkání si pohlídali a prodloužili tak letošní domácí neporazitelnost.