Na úvod jarní fáze vydřené dva bodíky

Áčko Buldoků dokonalo v prodloužení obrat ve svém prvním jarním zápase, třebaže hostující tým Suchdola n. L. ještě do předposlední minuty držel jednogólový náskok. V tabulce 1. ligy však zůstává mezi těmito celky stejné pořadí – Suchdol druhý, Brno třetí.

Na obrázku může být: one or more people , people playing sports , people standing , basketball court a outdoor

HBK Bulldogs Brno – SK Suchdol nad Lužnicí 2:1 PP (0:0, 0:1, 1:0; 0:0)

Branky a nahrávky: 44. Klíma (Emmer), 50. Emmer (bez asistence) – 16. Smutný (Braun).

Rozhodčí: Prudík, Vokurka. Vyloučení: 4:6, navíc Klíma (dom.) OT. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 28:24.

Sestava domácích: Sterenčák (R. Makara) – Jandourek, Broulík, Hána, Cabák, Zbranek, Fišar – Emmer, Šmarda, Baláč, Jelínek, Klíma, Skřivánek, Nazad, Zapletal, Smrž.

Sestava hostí: F. Janák (Halíř) – Appelthaler, Bárta, Bednář, Blafka, Braun, Dlugoš – Hadač, Kalát, Slanina, Smutný, Škarda, Císař, Sládek, Fical, Matoušek.

Do Brna zajížděl kvalitní soupeř ze Suchdolu, který si svoji jarní premiéru odbyl již v sobotu na asfaltu Malenovic, kde po přestřelce i zvítězil. Domácím se však přesto dařilo po dobu úvodní periody úspěšně odvracet útoky svého soka a byli to právě oni, kdo si do první pauzy vypracoval o něco více příležitostí. Gólově se však v této fázi nikdo neprosadil, jen brněnskému Jandourkovi se povedlo v přesilovce pouze rozezvučet brankovou konstrukci.

Na začátku druhé třetiny putoval na trestnou lavici po nedovoleném bránění Hána a početní výhodu Jihočeši zužitkovali. Konkrétně se o to zasloužil průstřelem všeho od modré čáry Smutný – 0:1. V těchto patnácti minutách byl Suchdol nebezpečnějším týmem. Krátce po otevření skóre mohl hned odskočit v situaci tři na jednoho. Dokonce i při vlastním oslabení šli do brejku dva hostující hráči, ale se zakončením Brauna si Sterenčák poradil. Buldoci se pochopitelně snažili docílit vyrovnání, ale nevycházely jim ani přesilové hry. Do kabin se odcházelo za hubeného vedení Suchdolu.

Závěrečné dějství už režírovali domácí, jenže Jihočeši stále odolávali a dokonce i mohli své vedení pojistit z nebezpečných výpadů, jako například Braunův samostatný únik. Stav se dlouho neměnil, ovšem brněnští zkusili v posledních třech minutách hru bez gólmana, která se jim nakonec vyplatila. Po bodu si připsali dva hokejbalisté, kteří pohrdli nejméně jednou tutovkou. Z enormního tlaku vytěžil vyrovnávací branku Klíma, jenž dorazil Emmerovo nastřelení za Janákova záda – 1:1.

Utkání dospělo do pětiminutového nastavení. Nejprve se řítili na jediného obránce Emmer a Šmarda, druhý jmenovaný však přestřelil. U opačné brány se po vyjetí z rohu ocitl v obrovské šanci opět Braun, jenže zasáhl pouze boční síť Sterenčákovy svatyně. Rozhodnutí o dělbě bodů přišlo až v 50. minutě po rychlém kontru Buldoků, kdy se Emmer z mezikruhu trefil přesně pod víko – 2:1.

Ohlas po utkání:

Filip Emmer (útočník HBK Bulldogs Brno): Z mého pohledu byla povedená 1. třetina, kdy jsme si plnili individuální povinnosti a projevilo se to na kompaktní hře celého týmu. Ve druhé periodě jsme nereflektovali soupeřovu zvýšenou aktivitu a to nás málem stálo zápas. Naši hru jsme museli upravit stavu utkání a domnívám se, že jsme tak udělali včas, i když z pohledu diváka se vyrovnávací gól v posledních třech minutách utkání může zdát poněkud “infarktovým”.