Rozhovory před koncem zimní přestávky

Bulldogs Brno „A“ vstupují do jarní části 1. NHBL již tuto neděli ve 14:00, kdy doma přivítají Suchdol nad Lužnicí. Přinášíme Vám krátký rozhovor s hlavním koučem Janem Emmerem, jenž nám prozradil své vyhlídky.

1) Jak bude podle vás probíhat první jarní zápas proti vašemu tabulkovému sousedovi ze Suchdolu ?

Myslím, že Suchdol přijede rozehraná, jelikož hraje v sobotu v Malenovicích. Z naší strany neočekávám zázraky, protože někteří hráči nepřistoupili k přípravě zrovna zodpovědně. A že to bude drhnout, nám ukázaly tréninkové „přáteláky“ s kluky z B-týmu.

2) Přivítali jste během zimní přestávky v sestavě někoho, kdo s vámi na podzim nespolupracoval ?

Ne, sestava bude stejná. Nemáme v úmyslu se někým posilovat. Pokud kluci budou zdraví a budou chodit na tréninky, nemá smysl je vytlačovat ze sestavy „posilama“. Rád bych v budoucnu zkusil některé hráče B a C týmu (samozřejmě i dorostenců). Zatím ale takových, kteří by mohli nastoupit za A tým je velmi málo, bohužel, protože konkurence na některé posty by se hodila.

3) Máte s Buldoky nějakou speciální motivaci pro rozhodující část tohoto ročníku ?

Náš cíl je postoupit do play-off a v něm zabojovat o co nejlepší výsledek. To je motivace, která se týká umístění. Co se týče stylu hry, chtěl bych naši hru zrychlit, především potom transition. Na plastovém povrchu je hra podstatně rychlejší.

4) Kdo ze soupeřů by podle vašeho názoru mohl ve zbytku sezóny nejvíce překvapit ?

Nepřekvapí nikdo. Všechny týmy jsou v podstatě vyrovnané, asi až na Litice, které ale také doma mohou porazit skoro každého. Uvidíme, jak se kdo posilní o hráče Extraligy, ale ani ty posily nejsou všechno. 1. Liga je na poměrně vysoké úrovni a první pětky většiny týmů této soutěže by mohly hned naskočit do poloviny týmů Extraligy. A ještě by byly po sehrání s ostatními spoluhráči posilou.

 

Na první březnový den začíná jarní část sezóny také buldočímu B-týmu. Z této družiny nám poskytl interview rodák z Banské Bystrice, obránce Jozef Valko. Příjemné počtení.

1) Co podle tvého názoru přinese „rozkoukávací“ mač s Hodonínem ? Cítíte s týmem po posledním ligovém utkání velkou šanci pokořit na domácím stadionu také lídra tabulky ?

Myslím si, že prvý zápas môže priniesť bojovný hokejbal. Hodonín je fyzický mančaft, navyše posilnený o skúsených a technických hračov a nie nadarmo vedú ligu. My sme však vo forme, celú zimu sme makali a ak budeme hrať našu hru, verím, že uspejeme.

2) Kdyby se vám podařilo navázat na skvělou formu z podzimu i slušné výkony na Vrťas CUPu, jaký bys předpovídal konečný výsledek béčka v tomto ročníku 2. NHBL ?

Na konečný výsledok sezóny sa ešte vôbec nepozeráme. Máme pred sebou kopu zápasov základnej časti a ešte väčšiu kopu tréningov. Ciel je dostať sa do play-off pripravený a tam nechať na ihrisku všetko.

3) Doléhá na tebe určitý tlak, když si tě A-tým Buldoků povolá do svých řad na některý prvoligový zápas ?

Je pravda, že prvá liga je o level vyššie. Je technickejšia, fyzickejšia a hlavne rýchlejšia. Tlak necítim, naopak vždy rád pomôžem chlapcom z áčka, keď je tá možnosť. Naše áčko má kvalitu a je v ňom super partia. Pre mňa osobne je to vysoká škola hokejbalu.

4) Jak se těšíš na spolupráci s partou Bad Boys v brněnské lize ?

Sú v ňom staré aj nové tváre. Ja som rád za možnosť zahrať si BHL v tomto kolektíve a verím, že to ubojujeme čo najvyššie.

Utkání Bulldogs „B“ – Hodonín je na programu v neděli 1.3.2020 v 11:00 na brněnském plastu.