Jakub Barák: Většině juniorů chybí kreativita, také musíme zapracovat na drzosti a střelbě

Stejné otázky jako Martin Jašek nám zodpověděl také hlavní kouč i aktivní hráč buldočí juniorky (C-týmu) v jedné osobě, Jakub Barák. Příjemné počtení.

 

1) Na čem bude třeba zapracovat, aby Bulldogs „C“ posbírali na jaře více bodů a porvali se ještě o postup do vyřazovacích bojů ?

V první řadě potřebujeme zapracovat na docházce. Chybí nám u hráčů určitá zodpovědnost k tomu, co dělají. Určitě je potřeba zapracovat na herní činnosti. Hráči mezi muži nemají zkušenosti, které by mohli prodat na hřišti. Je potřeba natrénovat určité signály a trošku i hráčům pomoct, aby začali být i sami trochu více kreativní. To nám bohužel u většiny stále chybí. Také musíme apelovat na drzost, kterou by juniorka ve svém věku měla ukázat.

2) Ve kterém podzimním utkání podala juniorka svůj zatím nejpovedenější výkon sezóny ?

Těžko se toto hodnotí. Dokážeme zahrát slušná utkání, kde soupeře trápíme, ale pak jako v každém zápase máme pětiminutový výpadek, kdy obdržíme třeba i 5 branek. Ale určitě bych mohl vyzdvihnout první derby proti celku Bulldogs ,,B“. Tam se mi líbila motivace kluků. Bohužel ani toto utkání jsme nevydrželi hrát naplno 45 minut.

3) Jak to celkově šlo mladším dorostencům, kteří naskakovali za C-tým ve druhé lize mužů ?

Co se týče dorostenců mezi muži, musím upřímně říct, že někteří podávali lepší výkony než ve své kategorii.

4) Jaké programy má juniorka pro zimní přípravu ?

V přípravě se zatím snažíme těžit z toho, že nám počasí přeje a chodíme s hráči na hřiště. Dále máme taky i specifické vložky, kde klademe důraz na dynamiku, kterou by právě hráči měli prodávat na zápasech mezi ,,pomalejšími“ muži. Jak jsem již říkal, hlavně je potřeba vést hráče k nějaké samostatné tvořivosti hry. To díky řízené hře, kterou si můžeme zastavit a v danou situaci konkrétním hráčům ukazovat lepší cestu, než se jen nepřesně zbavovat míčku. Také bohužel musíme hodně pracovat na střelbě, tam oproti jiným týmům máme velké nedostatky jak v razanci střely, tak i přesnosti.