Martin Jašek: Nejpovedenější výkony dorostu paradoxně nevedly k bodům

Zimní příprava je u brněnských hokejbalových oddílů v plném proudu. Nyní Vám nabízíme interview ohledně mládeže, se kterou pracuje především trenér Martin Jašek. Ten nám zodpověděl pár otázek o svých svěřencích nastupujících v extralize dorostu.

Na obrázku může být: one or more people a outdoor

1) Na čem bude třeba zapracovat, aby dorost posbíral na jaře více bodů a porval se ještě o postup do vyřazovacích bojů/nadstavby ?

Během zimní přestávky musíme v týmu dorostu zapracovat na dynamice hráčů a zesílení v osobních soubojích. Z herní činnosti je to proměňování šancí, které si vytvoříme, komunikace při zápase na hřišti atd.

2) Ve kterém podzimním utkání podali kluci svůj zatím nejpovedenější výkon sezóny ?

Nejpovedenější výkon podali v několika zápasech, ale paradoxně ani v jednom případě to nevedlo k bodům. Jak už jsem naznačil, strašně se nadřeme na vstřelení branky, což se nám vymstilo téměř v každém zápase, vyjma těch, které jsme odehráli vyloženě se špatným pohybem v našem obranném pásmu.

3) Jak to celkově šlo mladším dorostencům, kteří naskakovali za C-tým ve druhé lize mužů ?

Kluci, kteří nastupovali za C-tým, se hlavně seznamovali s mužským hokejbalem a byl jsem hodně překvapen, jak zápasy odmakali. Je to obrovské plus pro ně i do jejich dalšího rozvoje.

4) Jaké budou programy pro zimní přípravu dorostu ?

Plán zimní přípravy mají hráči pestrý. Tréninkové fáze budou zaměřené na dynamiku a zesílení středu těla v AFIT. Dvakrát týdně budou tréninky na hřišti, pokud to dovolí počasí, což se nám zatím daří. Zpestřením bude jednou za 14 dní hodina na ledové ploše, kde si všichni zahrají hokej.