Zdeněk Hejmal: Z kluků cítím hlad po výhře, což nám loni chybělo

Na obrázku může být: 11 people, people smiling , shoes a outdoor

ROZHOVOR S TRENÉREM B-TÝMU ZDEŇKEM HEJMALEM:

 

1) Čim to podle tvého názoru je, že od minulé sezóny jste s béčkem udělali opravdu razantní pokrok, a to i přesto, že tentokrát za vás nenastupovali kluci z „A“ jako v některých zápasech předešlého ročníku ?

V první řadě bych to nenazýval razantním pokrokem, spíš prvním malým krokem na dlouhé cestě. Jsme samozřejmě strašně rádi za výsledky z posledních zápasů, ale sezona bude ještě dlouhá a rozhodně není nic hotové. Důležité určitě bylo, že jsme se loňskou sezonou, která nebyla úplně vydařená, nenechali otrávit. Zároveň se nám podařilo vhodně posílit kádr, potrénovali jsme a zapracovali na týmovém duchu, což je pro mě osobně naprosto klíčová věc, na které chci dál stavět. Začátek letošní sezony nebyl z naší strany ideální a myslím, že v prvních kolech na nás přece jen trošku dopadl stín sezony loňské. V Hodoníně a v Jihlavě jsme rozhodně nepředvedli to, co jsme chtěli. Klíčovým bylo pak utkání v Malenovicích, které se nám podařilo doslova ubojovat a na našem sebevědomí se to pozitivně podepsalo. Od tohoto zápasu jsem z kluků cítil, že si věří a to se projevilo i na hřišti.

 

2) S podzimem jste se rozloučili vítězstvím 7:3 nad silnými Flyers z Jihlavy, které jste tím i přeskočili v tabulce. Považujete to za svůj zatím nejpovedenější výkon sezóny ?

S Flyers to náš nejlepší výkon letos rozhodně nebyl. Skóre vypadá příjemně, ale tak hladce se rozhodně nerodilo. Cením si hlavně nálady na střídačce a toho, že i za nepříznivého stavu kluci neklesají na mysli, makají a věří ve výhru. Cítím z nich hlad po výhře, to nám loni chybělo.

 

3) Čekali jste, že se po podzimní fázi budete nacházet na skvělém druhém místě v jihomoravské 2.NHBL ? Jaké teď budou vaše cíle pro jaro ?

Před sezonou jsem klukům řekl, že naším cílem bude druhé místo po základní části. Stejně jako před sezonou, tak i teď jsem přesvědčen, že na to máme. Důležité bude zůstat nohama na zemi, pokračovat v dosavadní práci a makat jako tým. Je to jenom na nás.

 

4) Kdy začínáte se zimní přípravou ?

Do konce roku máme volno. Kluci si zaslouží odpočinek a já od nich taky (úsměv). A dost z nich potřebuje i doléčit zranění z dosavadního průběhu sezony. Od ledna pak začneme. V plánu máme spinning, H.E.A.T., kruhové tréninky zaměřené na potřeby hráčů hokejbalu a rád bych to doplnil nějakou „zábavnější“ aktivitou – fotbálek, basket. Rád bych přes zimu pracoval i na taktické části a pro kluky mám připravená nějaká videa.

 

Závěr:

Za podzimní část bych klukům rád poděkoval. Odvedli dobrou práci a musím říct, že výborně plnili taktické pokyny. Díky.