SHRNUTÍ PODZIMU BULLDOGS „A“ + FAKTA A ZAJÍMAVOSTI

Dne 15.9.2019 se Buldoci s několika novými tvářemi z východních Čech pustili do své páté sezóny 1. NHBL, kterou však původně měli započnout o týden dříve. Od začátku září se totiž v Brně po celý měsíc rekonstruoval hokejbalový stadion a nutno podotknout, že už bylo na čase, aby se i do druhého největšího města ČR dostal novodobý trend tohoto sportu – plastový povrch. Proto se původně plánovaný úvodní zápas doma s Malenovicemi přeložil až na 24.11.. A jelikož skutečnou domácí premiéru v této sezóně přisoudil rozpis soutěže brněnskému celku až na 27. říjen, bylo jasné, že první polovinu podzimu bude mít buldočí smečka nejnáročnější ze všech týmů 1. ligy. K tomu ještě museli Brňané během renovace dojíždět na tréninky do Drásova, kde se nachází asfaltové hřiště menšího rozměru, což pro ně nebylo to pravé ořechové. Krom toho se na trénincích i při zápasech scházeli v rozdílných sestavách, což se v prvních kolech projevovalo na nedostatečné sehranosti. To všechno jsou důvody, proč se Buldokům zpočátku obtížně udržovalo laťku, kterou si po minulém ročníku nasadili. S vypětím všech sil urvali dva bodíky v Suchdole a bod v Poličce. V době, kdy již trénovali na domácím plastu, se dočkali své první suverénní výhry za tři body na stadionu Čamlíků z Malenovic, což vypovídalo o tom, že stále také nezapomněli, jak se hraje na asfaltu. Na plastový povrch, který pro Brno již nějaký čas nepředstavoval výrazný problém, si Buldoci doma rychle zvykli a hned při prvoligovém křestu jejich nového svatostánku si přesvědčivě poradili se Svítkovem, který navíc tehdy vedl tabulku. Do konce podzimu již všechny zbývající zápasy odehráli v jihomoravské metropoli, což jejich psychice také velmi prospělo a i přes změnu povrchu si stále udržují svoji pověst, že Brno je v rámci 1.NHBL takřka nedobytné. Po rekonstrukci zatím neztratili doma žádný bod, ačkoli v kláních s Rakovníkem a Přeloučí měli namále.

Jak už bylo zmíněno v posledním pozápasovém reportu na oficiálním webu tohoto celku, s 22 body se Bulldogs Brno stejně jako v předešlém ročníku 1. ligy v průběhu podzimu vyškrábali v tabulce až na druhou příčku, kde stráví zimní spánek. Individuální statistiky vede v týmu suverénně Filip Emmer, který o tomto podzimu vstřelil 6 branek a rozdal 9 asistencí, díky čemuž se ocitá na úctyhodném čtvrtém místě v kanadském bodování celé 1. NHBL. Nejlepším střelcem Buldoků zůstává sedmigólový Jakub Klíma, jenž z důvodu zranění sledoval poslední tři utkání pouze z hlediště. Z nováčků v týmu si z hlediska produktivity vede nejlépe Radek Šíp. Ten si prakticky udržoval svoji normu jedné branky na zápas. Nesmíme zapomenout také na věrnou gólmanskou jedničku Lukáše Sterenčáka, který se opět ukázal jako skvělý strážce a jeho procentuální úspěšnost zákroků v dosavadním průběhu sezóny činí 90,19%.

Fakta a zajímavosti:
– V základní části 1. ligy Buldoci stále neprohráli jediný domácí zápas od 15.9.2018, kdy se střetli s Dobřany.
– Poslední zápas podzimní fáze 1. NHBL přehrálo Brno plzeňské Litice poměrem 8:0. Podobně vysoký triumf oslavilo doma naposledy v říjnu 2017, kdy doma zaznamenalo vítězství 11:1 proti okleštěným Tygrům z Mladé Boleslavi.
– Lukáš Sterenčák od doby, co se přidal k Buldokům, odchytal za tento brněnský oddíl plný počet minut na hřišti a nikdo jej v bráně nestřídal. Až ve svém jubilejním třicátém zápase v šedo-zeleném dresu (poslední zápas podzimu s Liticemi) byl trenérem přesunut na střídačku a na poslední periodu si stoupl do brankoviště David Kučera. Ten za Bulldogs „A“ naposledy chytal dne 11.3.2018 na výjezdu do Jindřichova Hradce.
– Hned čtyři členové týmu Bulldogs Brno „A“ slaví/li v tomto roce své 30. narozeniny. Jmenovitě Ondřej Jelínek, Lukáš Sterenčák, Tomáš Baláč a za šest dní také Marcel Nazad. Krom toho kapitán Lukáš Zapletal na začátku roku dosáhl věku 40 let.