NA ZÁVĚR PODZIMU SE BULDOCI UTRHLI Z VODÍTEK

Bulldogs Brno si na závěr podzimní části 1. NHBL s chutí zastříleli, když hostili plzeňské Litice. Na západě Čech v úvodu sezóny prohráli a lepší odvetu si nemohli přát. Utkání se definitivně zlomilo během druhé třetiny, v níž hosté inkasovali hned šestkrát. Přítomným divákům, kteří se navzdory zimních podmínek dostavili na stadion, se tak Buldoci odvděčili opravdu ve velkém. Nakonec také na obou stranách došlo ke střídání gólmanů.

HBK Bulldogs Brno – HBC Plzeň-Litice 8:0 (1:0, 6:0, 1:0)

 

Branky a nahrávky: 11. Emmer (M. Šmarda), 17. Baláč (Šíp, Jelínek), 19. Cabák (Zapletal), 21. Šíp (Jelínek, Baláč), 24. Vysloužil (Nazad), 25. Emmer (Fišar, M. Šmarda), 27. Zapletal (Vysloužil, Cabák), 43. Nazad (Zapletal, Vysloužil).

 

Rozhodčí: Hrazdíra, Vokurka. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 31:10.

 

Sestava domácích: Sterenčák (Kučera) – Hána, Jandourek, Zbranek, Broulík, Smrž, Cabák – Emmer, Fišar, M. Šmarda, Baláč, Jelínek, Šíp, Nazad, Vysloužil, Zapletal „C“.

Sestava hostí: Košňar (Tříska) – Šiman, Jirka, Štěrba, Broschardt – Vlasák, Juroško, Kamien, J. Voves, Ráb „C“, A. Voves, Böhm.

 

Brno se od počátku tohoto duelu vrhlo s nasazením na Litice, které předchozí den spadly na dno tabulky po vysoké prohře na půdě Malenovic. V úvodní třetině vstítil branku pouze domácí Emmer, jenž si po dvou zahozených tutovkách spravil chuť při samostatném úniku, když blafákem do bekhendu přelstil Košňara. Hosté občas i výrazně zahrozili z protiútoků, ale brněnský gólman byl vždy připraven.

 

Domácí do druhého dějství vlétli s ještě větším elánem. Nejprve Emmerova pumelice rozezvučela brankovou konstrukci, pak ovšem nastala velká buldočí smršť počínajíc brankou Baláče, který z ostrého úhlu nemohl trefit přesněji. Prosazovali se i ti, kteří běžně neskórují, jako například obránce Cabák. Ten dostal přesnou přihrávku do běhu a z mezikruží svoji velkou příležitost zužitkoval. Poté jeden gól Brna sudí neuznali z důvodu postavení Šmardy v brankovišti, to však domácí hráče mrzet nemuselo. Hned za několik sekund se do střelecké listiny přidal po důrazu před klecí Šíp a po něm následoval jeden ze svátečních střelců Vysloužil. Do konce druhého dějství ukázal své umění podruhé v zápase Emmer, který zkušeně ze vzduchu sklepl odražený pokus Fišara. Brankou přispěl také brněnský kapitán Zapletal po přesné ráně z kruhu nad vyrážečku. Plzeň s výjimkou znamenité šance Rába a nebezpečných projektilů v přesilovce nijak výrazně svatyni Buldoků neohrozila. Po šesté inkasované brance se trenér Tůma rozhodl poslat na scénu gólmana Třísku.

 

Změna v brankovišti se odehrála také na straně Brna, a to vůbec poprvé od doby, co začal za Buldoky chytat Lukáš Sterenčák. Ten až ve svém jubilejním třicátém utkání v jihomoravském celku přenechal na poslední periodu své místo dvojce, v tomto případě mladému Kučerovi, který také udržel čisté konto. Navíc už většina plzeňských hokejbalistů působila odevzdaně a utkání se pouze dohrávalo. Domácí zvládli dobře i defenzivu, čímž nedali Liticím mnoho prostoru alespoň k čestnému úderu. Naopak potěšili své fanoušky ještě jednou trefou, a to z hole zkušeného Nazada, jenž doposud čekal na svůj vůbec první gól v A-týmu Bulldogs Brno.

 

Posádka kouče Jana Emmera bude stejně jako loni přezimovat na druhém místě tabulky, ale má odehráno o zápas více než třetí Suchdol. Plzeňské Litice si tento víkend strávený na Moravě jistě za rámeček nedají.