„POVINNÉ“ VÍTĚZSTVÍ PRO ÁČKO

V dohrávce prvního kola 1. NHBL potvrdili domácí Buldoci roli favorita a dvěma brankami v prostřední periodě rozhodli o držiteli tří bodů. Hokejbalistům Malenovic, kteří se rychle zotavili z hrozivého debaklu v Suchdolu a opět podávají slušné výkony, se podařilo pouze zdramatizovat poslední dvě minuty tohoto duelu.

Na obrázku může být: one or more people , people playing sports a basketball court

HBK Bulldogs Brno – HBC Malenovice 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 18. Šmarda (Emmer), 21. Broulík (Fišar, Zbranek) – 43. Hruboš (Novák).

Komentář k utkání:

Brno se od úvodního vhazování zakouslo do hostujících Čamlíků, ale pozorný Terna svůj celek držel nad vodou. Byl pohotový zejména při příležitosti Emmera, jenž unikl během přesilovky soupeře. Do přestávky měl ještě obrovskou šanci Vysloužil a také Jelínek, který o pár centimetrů minul dočista prázdnou bránu.

Ve druhém dějství se Buldokům podařilo jejich převahu vyjádřit i gólově. V 18. minutě domácí Emmer posunul balónek podél hrazení na Martina Šmardu, který následně vykroužil a z kruhu usměrnil svoji nenápadnou střelu zápěstím pod víko – 1:0. Na to o chvíli později navázal obránce Broulík, jenž od modré čáry propálil všechny nástrahy a dočkal se svého prvního gólu v této sezóně – 2:0. Hosté se ve zbytku periody mohli dostat do kontaktu, ale se samostatnými úniky Machálka a Nohála si brankář Sterenčák poradil.

Poslední třetina měla vyrovnanější průběh, týmy nešetřily s ofenzivou a šance se množily na obou stranách. Na začátku této fáze pohrdly Malenovice brejkem tři na jednoho a velkými příležitostmi disponoval Nohál. Za domácí mohl skórovat například Zapletal a při přečíslení nastřelil tyč Šmarda. Poté, co brněnští nedokázali odskočit ani v početních výhodách, se Čamlíci ještě postarali o napínavý závěr, a to dokonce ve vlastním oslabení. Novák zastavil přechod Buldoků přes střední pásmo a ihned adresoval míček Hrubošovi, jenž zůstal osamocen na modré čáře a zakončil svůj „nájezd“ mezi betony gólmana – 2:1. To však byla poslední trefa tohoto utkání. Hosté nakonec neměli příležitost odvolat Ternu, neboť Buldoci po celou dobu závěrečné minuty drželi hru v jejich útočné třetině.

Brno po dnešní výhře může alespoň nahlédnout do top 3. Malenovice poslední příčku sice neopustily, ovšem tabulka 1. hokejbalové ligy je stále vyrovnaná.

Ohlasy:

Ondřej Jelínek (útočník HBK Bulldogs Brno): Očekávali jsme těžký zápas, což se nám potvrdilo. Myslím, že víc jak půl zápasu jsme byli lepší, ale bohužel doplácíme na špatnou koncovku. I já jsem měl klasicky nějakou tu šanci, která měla skončit gólem. Malenovice přecházely střední pásmo víceméně loby a hráli na borce z extraligy. V zápase bylo spoustu osobních soubojů, které jsme byli schopni vyhrávat. Oproti jiným zápasům nám dnes nešlo vhazování. Opět jsme nemohli nastoupit kompletní a ke všemu zranění nepustilo do zápasu Tomáše Skřivánka a Kubu Klímu. I tak si všechny tři lajny dokázaly vytvořit tlak, což je pozitivní. Kvalitní výkon zase předvedl Lukáš Sterenčák. Bojujeme jako tým, na plastu jsme se sehráli a výsledky se dostavují. Teď už vyhlížíme poslední zápas podzimu s Liticemi, kterým máme co vracet. Musíme zapracovat na přesilovkách a víc chodit do brány.

Bohuslav Huťka (útočník HBC Malenovice): „Dneska jsme do zápasu nenastoupili vůbec dobře. V prvních dvou třetinách jsme se trápili v obraně a nemohli jsme se dostat do pořádné šance. Ve třetí třetině jsme konečně zabrali a ve vlastním oslabení jsme snížili na 2:1. Bohužel to nestačilo. A k tomu nás ještě trápí koncovka, nedáváme moc gólů, máme ještě na čem pracovat.“