DŘINA JAKO HROM, ALE BULDOCI SVŮJ NABITÝ VÍKEND ZVLÁDLI!

Na obrázku může být: one or more people , people playing sports , basketball court a outdoor

9. 11. 2019

V zápase plném zvratů nakonec Buldoci přemohli mančaft Rakovníka, který po třech letech opustil extraligu. Hosté si po rychlé úvodní spršce poradili s dvougólovou ztrátou, poté šli dvakrát do těsného vedení. Poslední obrat dokonalo Brno až v samotném závěru a znovu potvrdilo, že z jihomoravské metropole se body jen tak nevozí.

HBK Bulldogs Brno – HBC Rakovník 6:4 (2:2, 1:2, 3:0)

Branky a nahrávky: 1. M. Šmarda (Fišar, Nazad), 7. Zapletal (Šíp), 24. Šíp (Klíma, Vysloužil), 37. Jelínek (bez asistence), 44. Klíma (Jelínek), 45. Emmer (bez asistence) – 10. Kovařík (M. Tvarůžek, M. Sýkora st.), 14. M. Tvarůžek (Kovařík, M. Sýkora ml.), 19. M. Sýkora ml. (Kovařík, M. Sýkora st.), 25. M. Sýkora ml. (M. Tvarůžek).

Rozhodčí: Vrba, Prudík. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 40:25.

Sestava domácích: Sterenčák (Kučera) – Smrž, Nazad, Hána, Cabák, Gavenda – Emmer, M. Šmarda, Fišar, Šíp, Zapletal „C“, Vysloužil, Baláč, Jelínek, Klíma.

Sestava hostí: Hubálek (M. Nistor) – Cafourek „C“, Korf, Molnár, O. Tvarůžek, Synkovský, Martínek – J. Kovářík, M. Tvarůžek, M. Sýkora ml., Míka, M. Sýkora st., Urban, Schierl, Tlustý, D. Nistor.

Rakovník vstoupil do utkání velmi rozpačitě, po dvou domácích zápasech se zpočátku pravděpodobně znovu sžíval s plastovým povrchem. Uběhla sotva půlminuta od úvodního vhazování a brněnský matador Martin Šmarda poměrně snadno otevřel skóre, když Hubálek nedokázal dostat míček pod kontrolu – 1:0. S blížící se polovinou úvodní třetiny Buldoci odskočili ještě více. Při rychlém protiútoku neminul poloprázdnou bránu kapitán a jeden ze svátečních střelců, Zapletal – 2:0. Posléze ale začali Raci pomalu vystrkovat svá klepeta, sice stála dvakrát při Brnu branková konstrukce, ale nakonec se ještě do přestávky stav vyrovnal. V desáté minutě přiťukl M. Tvarůžek míček do mezikruží Janu Kováříkovi, jehož rychlá rána byla přesná – 2:1. A poté, co domácí neskórovali v početní výhodě 5 na 3, dali hosté 75 sekund před první sirénou ještě více najevo, že přítomné publikum bude svědkem velkého dramatu. Kovářík z rohu hřiště adresoval přihrávku Martinu Tvarůžkovi do mezikruží, odkud rakovnická legenda neomylně prostřelila Sterenčáka a začínalo se od nuly – 2:2.

Druhá perioda měla hektičtější průběh, ačkoli v ní padlo o branku méně než v té první. Jak se má s dvojnásobnou přesilovou hrou nakládat, ukázali červení Buldokům v 19. minutě. Pouhou sekundu před vypršením Baláčova trestu otočil skóre dobře umístěnou pumelicí z kruhu Milan Sýkora mladší – 2:3. V této fázi zápasu se hra přesypávala ze strany na stranu, což udává i smírný počet střel na bránu. Následující gólovou radost si užili tentokrát domácí, když Klíma při přečíslení prostrčil balónek přes bránícího beka Šípovi, který dokázal zakončit mezi Hubálkovy betony – 3:3. Po chvíli Brno k návratu do vedení nevyužilo nařízeného trestného nájezdu, které Fišar neproměnil, a tak udeřil znovu Rakovník. Konkrétně se o to zasloužil autor předchozí branky hostí M. Sýkora ml., jenž po vykroužení nachytal brněnského gólmana skrytým švihem do šibenice – 3:4. To už byla z tohoto dějství poslední branka, ačkoli jich mohlo přijít více, neboť oba týmy spálily ještě nejméně jednu stoprocentní šanci.

Po druhé pauze předváděli Buldoci velké odhodlání přerušit pro ně nepříznivý stav a poslední třetina byla zcela v jejich režii. Po šesti minutách se jim opět povedlo srovnat krok se soupeřem z hole důrazného Jelínka, jenž po vyběhnutí spoza brány protlačil míček za čáru – 4:4. Raci, kterým očividně začal pomalu docházet dech, se ve větších příležitostech ocitali jen sporadicky. Když už to vypadalo na prodloužení, rozhodl bláznivé utkání gólem po buly Klíma, jehož projektil z velké vzdálenosti zapadl až do sítě – 5:4. Na závěr ještě při power-play hostí zpečetil výhru Brna trefou do opuštěného zařízení Emmer – 6:4.

10.11.2019

Stejně jako předchozí den to byl pro brněnské Buldoky nervák až do konce, ale ani Přelouč si z jejich půdy neodvezla jediný bod. Rozhodující trefa přišla až dvě sekundy před závěrečným hvizdem z hokejky Šípa. Brno si tak z tohoto víkendu odnáší šest bodů poté, co prošlo dvěma těžkými boji.

HBK Bulldogs Brno – HC Jestřábi Přelouč 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 6. Fišar (Emmer), 17. Emmer (Fišar), 45. Šíp (Jelínek, Fišar) – 10. Menc (Štefanský, Kohoutek), 25. Svoboda (M. Šimek, Kopřiva).

Rozhodčí: Popelka, Černý. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 28:22.

Sestava domácích: Sterenčák (Kučera) – Zbranek, Broulík, Hána, Cabák, Jandourek, Smrž – Emmer, Fišar, M. Šmarda, Baláč, Jelínek, Šíp, Zapletal „C“, Nazad.

Sestava hostí: Třináctý (Varga) – Šmíd, Svoboda „C“, Vorba, Menc – Štefanský, J. Šimek, M. Šimek, Kohoutek, Mlynář, Doležal, Kopřiva, Příhoda, Kajda.

V neděli se na brněnském plastu do sebe pustila dvě družstva, která preferují tvrdší hokejbal. Tudíž se dalo očekávat, že emotivních okamžiků nebude v žádném případě nedostatek a to se naplnilo. V první třetině se napřed ujali vedení domácí, když Fišar z mezikruží prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 1:0. Ovšem hosté za čtyři minuty srovnali. Menc sezobl odražený balónek a dokonale využil moře volného místa k úspěšnému zakončení – 1:1. Krom toho do přestávky na obou brankových konstrukcích zazvonily tyčky, ale do kabin se odcházelo za nerozhodného stavu.

V prostředním dějství mělo utkání opět vyrovnaný průběh a oba celky si znovu spravedlivě připsaly po jednom gólu. Emmerova rána z kruhu se odrazila o břevno a skončila za zády hostujícího brankáře – 2:1. Na tento úder Jestřábi za pár okamžiků odpověděli. Po skončení jejich přesilovky se během přečíslení rozhodl pro rychlou střelu kapitán Svoboda a učinil správně, jelikož Sterenčák nedokázal zareagovat – 2:2.

Vyrovnané skóre svítilo na tabuli i po celou dobu závěrečné periody, ve které se tvrdě bojovalo a oba mančafty mohly svrhnout vítězství na svoji stranu. Ještě v posledních sekundách se zdálo, že tento dramatický duel v řádné hrací době neskončí, ale nakonec se Buldokům při jejich posledním obléhání přeloučské svatyně podařilo vyhrát závod s časem. Bylo to sice se štěstím, ale poté, co se mladičkému gólmanovi Třináctému nepovedlo zmocnit se míčku, dokázal dvě vteřiny před hvizdem procpat oranžový plast mezi tři tyče Šíp – 3:2. Nakonec se tedy Brňané radovali z plného bodového zisku. Ovšem v nadšeném domácím publiku se bezpochyby najde spousta lidí, kteří s Jestřáby soucítí, neboť vzhledem k podobě hry by si toto klání remízu zasloužilo, jako tomu bylo i v předchozích dvou vzájemných střetnutích těchto klubů.