ÁČKO SICE BODOVALO POČTVRTÉ V ŘADĚ, ALE PADLO PO NÁJEZDECH

Bláznivá prvoligová bitva o jižní Moravu mezi dvěma tabulkovými sousedy se odehrála na stadionu Jihlavy, kde tamní SK šlo třikrát do jednobrankového vedení, ale hostující Buldoci z Brna pokaždé našli odpověď. Pouze bojovná poslední perioda gól nepřinesla, stejně tak pětiminutové prodloužení. V samostatných nájezdech pak rozhodl ve třetí sérii domácí Petr Danko.

Na obrázku může být: 2 people, sportující lidé, baskebalové hřiště a outdoor

SK Jihlava – HBK Bulldogs Brno 4:3 SN (1:1, 2:2, 0:0; 1:0)

Branky a nahrávky:

9. Danko (Střecha), 24. Danko (Střecha, Vávrů), 27. Střecha (bez asistence), rozhodující nájezd Danko – 12. Klíma (Emmer), 26. Jelínek (M. Šmarda, Cabák), 29. Šíp (M. Šmarda).

Rozhodčí: Havel, Volkán. Vyloučení: 7:4. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 27:39.

Sestava domácích: Humlíček (Bártů) – Vávrů, Vala, Zbořil, Jiskra, Harasim, Mareš – H. Herman, Danko, Střecha, Růžička, Javorka, T. Herman, Koudelka, Zeman, Král „C“.

Sestava hostí: Sterenčák (Kučera) – Jandourek, Broulík, Nazad, Zbranek, Cabák, Hána – Fišar, Emmer, M. Šmarda, Baláč, Klíma, Jelínek, Vysloužil, Šíp, Zapletal „C“, Smrž.

Duel odvěkých rivalů začali lépe domácí, kteří byli téměř u všeho o krok dříve a po zásluze se radovali z prvního gólu. O ten se postaralo jihlavské „smrtící duo“. Střecha šel s míčkem podél hrazení až za bránu a pomalu přesouval hru na opačnou stranu pásma. Pak ale oklamal hostující obranu tím, že v poslední chvíli vrátil míček zadovkou směrem k Dankovi, jenž zůstal nepokrytý u pravé tyčky a bekhendem tuto akci dokončil – 1:0. Buldoci se však ještě v průběhu úvodní třetiny probrali a donutili svého soka hned ke dvěma faulům za jednu minutu. V početní výhodě pět na tři srovnal přesnou ranou od modré čáry Klíma – 1:1.

Branka hosty viditelně nabudila a od počátku druhé periody nepříjemně kousali, dostávali se do více gólových šancí. Při velkém závaru trefil z blízkosti tyč Martin Šmarda. Poté mohli potrestat zaváhání jihlavské obrany Klíma s Jelínkem, kteří se ocitli sami před Humlíčkem. Za tyto promrhané příležitosti bylo Brno potrestáno studenou sprchou. Domácí SK si vzalo slovo zpět ve své přesilové hře, kdy Danko z dorážky vrátil svému celku vedení – 2:1. Poté ale Jihlavu opět dostihla nedisciplinovanost a stejně jako v předchozím dějství měli hosté možnost si spravit chuť ve dvojnásobné početní převaze. A ani tentokrát se v ní nezmýlili. Šmardův pas si našel cestu přes bránící hráče k Jelínkovi, jemuž stačilo pouze nastavit hůl – 2:2.

Jenže v následující klasické přesilovce Buldoci znovu odmítli otočit skóre, naopak v ní inkasovali. Střecha na modré čáře přečetl jejich záměr a vystartoval do samostatného úniku, který nakonec i zužitkoval – 3:2. „Obránce střílel, vyblokoval jsem ho, pak jsem mu udělal kličku. Pak se mi před brankářem splašily ruce, ale naštěstí to skončilo v bráně.“ popisoval při pozápasovém rozhovoru hokejbalový reprezentant. Času však zbývalo stále dost a zelení se opět hnali za vyrovnáním, až se nakonec Jihlava dopustila chyby v defenzivě a osamocený Šíp dokonale využil své komfortní pozice před Humlíčkem – 3:3. Do přestávky ještě šel do úniku Martin Šmarda, ovšem ten si zkrátka v tomto klání vybral střeleckou smůlu.

Ve třetí patnáctiminutovce se podle očekávání snažily oba celky ukořistit vítěznou trefu a bojovalo se o každý centimetr hřiště. Opticky se zdáli býti o něco nebezpečnější hosté, ale velké příležitosti se rodily na obou stranách. Danko po střílené křižné přihrávce od Střechy jen o pár centimetrů minul zcela odkrytou klec. Podobná situace se vzápětí opakovala i na opačné polovině hřiště v případě Baláče a Klímy. Poté ještě diváci viděli například nastřelenou tyčku od Emmera v přesilovce nebo také další Střechovo setřesení obrany. Humlíček se Sterenčákem už zkrátka svými přesvědčivými zákroky nedopustili žádnou další gólovou pohromu a jihomoravské derby dospělo do prodloužení.

V nastavených pěti minutách byla k vidění nejen herní varianta 4 na 4, ale v posledních dvou minutách i 3 na 3 po vzájemném vyloučení Javorky a Cabáka. Velmi blízko rozhodnutí byl jihlavský bek Zbořil, jenž se zjevil úplně volný před bránou, ale Sterenčák jeho pokus vyrazil. Pár sekund před sirénou ještě promáchl před prázdnou klecí brněnský Jelínek.

Držitele druhého bodu musela určit až samostatná střílení. V těch byli úspěšnější domácí, za které proměnili své nájezdy Javorka s Dankem. Na straně Buldoků uspěl pouze Fišar. Jihlava se po krušném období vrací v tabulce zpět do nejlepší trojky a může pomýšlet i na návrat do čela. Brnu pomohl bodík alespoň k udržení pátého místa. „Bod je pro nás sice trošku zklamáním, ale zároveň adekvátní za výkon, který jsme tu podali.“ hodnotil nejlepší hostující hráč zápasu Filip Emmer.

Více se dozvíte během týdne ve videoreportáži od bývalého jihlavského hokejbalisty Pavla Křivana. Jeho budoucí příspěvek budeme sdílet na FB stránce Brněnský hokejbalový svaz.