DOMA POPRVÉ NA PLASTU … A TŘI BODY !

Nikdo v této sezóně 1. NHBL nečekal na svůj první domácí zápas tak dlouho jako Bulldogs Brno, kterým se premiéra na jejich plastu vydařila na jedničku. Z ostatních prvoligových celků okusil nový brněnský stadion jako první Svítkov. Buldoci se evidentně nezalekli faktu, že právě tento soupeř dokázal minulý víkend přerušit neporazitelnost Poličky. Stars obdrželi čtyři branky a sami se gólově neprosadili, neboť Lukáš Sterenčák svůj tým v nejhorších situacích podržel a vychytal svoji třetí nulu v buldočím dresu. Lví podíl má na výhře Brna bezpochyby jeden z největších tahounů Jakub Klíma, jenž si připsal dva góly a jednu asistenci.

Na obrázku může být: 1 person, sportující, baskebalové hřiště a outdoor

HBK Bulldogs Brno – HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 25. M. Šmarda (Klíma, Emmer), 30. Klíma (Jelínek), 32. Klíma (Baláč, Jelínek), 45. Baláč (Emmer, Jelínek).

Rozhodčí: Pečený, Kettner. Vyloučení: 7:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 30:17.

Sestava domácích: Sterenčák – Nazad, Jandourek, Broulík, Zbranek, Hána, Smrž – Emmer, Fišar, M. Šmarda, Baláč, Jelínek, Klíma, Zapletal „C“, Vysloužil, Valko.

Sestava hostí: Majerníček (Procházka) – Adámek, Doležal, Valenta, Macháček, Plos, Staněk – D. Černický, Čejbl, Mitra, Dudík, Jankura, Bureš „C“, Pilař, V. Novotný, Paukrt, L. Novotný.

Od úvodního vhazování se hrálo ve svižném tempu, ovšem defenziva v první periodě fungovala na obou stranách skvěle. Pouze nepatrnou převahu měli domácí. S výjimkou obrovské šance Valka před brankovištěm a samostatného úniku Emmera nebyly v této fázi zápasu k vidění žádné větší brankové příležitosti. Ani přesilové hry na tom nic nezměnily, a tak se i na přestávku šlo na za bezgólového stavu.

Prostřední třetina měla zcela jiný průběh. Když hosté nabídli Buldokům dvě slepené přesilovky po faulech Mitry a Adámka, dokázali hráči v šedém ve druhé z nich otevřít skóre. Klíma s Emmerem se společně na modré čáře dobře postarali o udržení pásma a rychle poslali míček dopředu Martinu Šmardovi, jenž si věděl rady a ukázkově zacílil svoji střelu pod horní tyč – 1:0. Po úvodní brance bylo rázem domácích hokejbalistů plné hřiště a Majerníčka zasypávali mnoha nebezpečnými projektily. Až ve chvíli, kdy klepala na dveře druhá pauza, zasadilo Brno další úder. Klíma si po dvou zahozených tutovkách spravil reputaci a u brankoviště zvládl z dorážky trefit menší volný prostor u pravé tyčky – 2:0.

Posléze si přítomné publikum užilo vzrušující závěrečné dějství dnešního klání, ve kterém docházelo i k rozmíškám. Několik sekund po úvodním buly promarnili svůj brejk M. Šmarda s Emmerem. To se však zakrátko podařilo napravit Klímovi, jenž po samostatné akci přes polovinu útočné třetiny překonal i pardubického gólmana – 3:0. Buldokům se i nadále dařilo zápas kontrolovat, ačkoli „hvězdy“ se stále snažily tento duel zdramatizovat. Zejména při obrovských možnostech kapitána Bureše a Lukáše Novotného se musel Sterenčák vyznamenat precizními zákroky. Početní výhody hostí dokázalo Brno díky své obětavosti také ubránit a v poslední minutě ještě naopak samo udeřilo po provinění Svítkova. Konkrétně Baláč napřáhl na modré čáře a úspěšným průstřelem všech překážek upravil finální výsledek – 4:0.

Buldoci tedy na svém stále novém plastu nezaváhali a druhá výhra v řadě je v tabulce vyšvihla na páté místo. Ovšem pravdou také je, že počty odehraných zápasů jsou u všech týmů různé a to napomáhá také Svítkovu, který absolvoval sedm zápasů a prozatím zůstává na čele průběžného pořadí 1. ligy.