PRVNÍ BITVA O JIHOMORAVSKOU METROPOLI PATŘÍ BÉČKU

HBK Bulldogs Brno „B“ – HBK Bulldogs Brno „C“ 4:2 (1:1, 0:0, 3:1)

Druholigové brněnské derby mělo skvělý náboj. „Domácí“ předvedli lepší start a hned z kraje zápasu se o rychlou branku postaral Protiva. Ten si v mezikruží zpracoval přihrávku od Šplíchala a posléze trefil mezírku mezi betony Bláhy – 1:0. Odpověď mohla přijít vzápětí, když Pivoňka běžel s Barákem pouze na gólmana, ale pas se mu nezdařil.

Obouchanější B-tým většinu úvodní periody mačkal své protivníky, z nichž drtivá převaha teprve sbírá své první zkušenosti v mužské hokejbalové lize. Ovšem Hruška a znovu Protiva svými obrovskými příležitostmi pohrdli, a tak céčko na prahu 12. minuty srovnalo skóre. Halouzka očividně nebyl plně koncentrován a za jeho pravou tyčku zasunul balónek spoza klece Barák – 1:1.

V prostředním dějství dokázala juniorka nutit soupeře k přohřeškům a dočkala se hned dvou početních výhod pět na tři, ze kterých nakonec nic nevytěžila. Navíc objektivně je třeba říci, že navzdory vzchopení stále tahala v derby za kratší konec. Mnozí hráči z C-týmu Buldoků byli zbrklejší, s čímž se vzhledem k jejich mládí dalo počítat. Při vlastním oslabení dokonce unikl „domácí“ kapitán Hruška. Totéž se ale opakovalo i na druhé straně při přesilovce béčka, když dokázal uprchnout jeden z mladších dorostenců Heide. Tomu sice zkomplikoval cestu vybíhající Halouzka, ale poté ještě stačil trefit tyč opuštěného zařízení.

Z počátku poslední třetiny si zahrál ve dvojnásobné početní výhodě tentokrát celek B. V této obtížné chvíli sice osmnáctiletý brankář Bláha vytáhl několik famózních zákroků, ale nakonec se nechal zaskočit pokusem Protivy z velmi těžkého úhlu – 2:1. Posléze béčko zvyšovalo tlak a za čtyři minuty jej při trestuhodném propadu juniorské obrany výrazně přiblížil ke třem bodům Mucha. Ten při brejkové situaci dva na nulu přebíral nahrávku od Hrušky a zakončením do poloodkryté brány se nemýlil – 3:1.

Naději pro C ještě vykřesal Závodský, jehož rána spoza modré čáry zasvištěla vedle Halouzky přesně k tyčce – 3:2, přičemž se „domácí“ pokoušeli reklamovat ofsajd. Za pár momentů dokonce gólman béčka nedovoleně zastavil v gigantické šanci Kimmela, ovšem v přesilové hře junioři místo vyrovnání inkasovali. Burian si dobře naběhl mezi kruhy a po Šplíchalově příhře toto klání definitivně rozhodl střelou z voleje – 4:2.

Buldoci „B“ po dnešní výhře přeskočili v tabulce zálohu Malenovic, kterou při posledním výjezdu porazili, a posouvají se na čtvrtou příčku. C-tým zůstává bez bodu.

Branky a nahrávky:
2. Hruška (Šplíchal), 32. Hruška (Špaček), 36. Mucha (Hruška, Petřík), 44. Burian (Šplíchal) – 11. Barák (bez asistence), 38. Barák (bez asistence).

Rozhodčí: Ščudla. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 21:14.

Sestava domácích: Halouzka – Sáňka, Kříž, Vrška, Mrkývka, Mucha – Burian, Protiva, Řehulka, Šplíchal, Špaček, Plhák, Šidla, Hruška „C“, Petřík, Dvořák, Hampejz, Ohainka.

Sestava hostí: Bláha (Šťastný) – Cimbalník, Pivoňka, Vojta, Závodský, Engel, Barák – Chocholouš, Slouka, Toman, Vašín, Vlach, Heide, Kimmel, Zemen.