A-tým urval cenný bod v Poličce

Buldoci se vydali porvat o body na horkou půdu Poličky, jednoho z favoritů na titul v aktuální sezóně 1. ligy. Po vyrovnané úvodní periodě hosté dokonce odskočili na 3:1, ale Kometa, která ve zbytku klání měla ze hry více, ztrátu brzy smázla. Do vypršení 45 minut již nikdo nerozhodl a emotivní bitva dospěla až k samostatným střílením, kde byli šťastnější domácí hráči. Brno si však za dobu svého působení ve druhé nejvyšší soutěži ČR odvezlo po bojovném výkonu vůbec první bod z tohoto města.

Na obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí, sportující lidé, baskebalové hřiště a venku

SK Kometa Polička – HBK Bulldogs Brno 4:3 SN (1:1, 2:2, 0:0; 1:0)

Branky a nahrávky: 10. Holec (Augustin), 19. Bečka (D. Hejtmánek), 20. J. Hejtmánek (Hubálek, Holec), rozhodující nájezd J. Tobiáš – 13. M. Šmarda (Emmer), 17. Fišar (bez asistence), 18. Klíma (bez asistence).

Rozhodčí: Vokurka, Vrba. Vyloučení: 2:5. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 38:20.

Sestava domácích: Šupík – Geba, Hnát, J. Hejtmánek, Bečka, Augustin – M. Štefka, F. Štefka „C“, J. Tobiáš, Bucek, Grubhoffer, D. Hejtmánek, Hubálek, Holec, O. Tobiáš.

Sestava hostí: Sterenčák – Broulík, Nazad, Smrž, Zbranek, Cabák, Hána, Zapletal „C“ – Emmer, Fišar, M. Šmarda, Baláč, Jelínek, Klíma, Vysloužil, Jandourek.

První třetina nabídla divákům vyrovnanou partii. Domácí byli sice o poznání rychlejším celkem, ale Brno také hrozilo z nebezpečných kontrů. Hned po několika odehraných sekundách nenaložil ideálně se samostatným únikem Jiří Tobiáš. Na druhé straně selhal ve dvou obrovských šancích Klíma a také Nazad, který nepřekonal ležícího Šupíka.

Uprostřed patnáctiminutovky si hostující Buldoci zahráli přesilovou hru, v níž se ale naopak dostali do problémů. S brejkem D. Hejtmánka a Grubhoffera si brankář Sterenčák ještě poradil, ale zakrátko se poskakující míček na jeho zádech dostal k volnému Holcovi u pravé tyčky a ten měl jednoduchou práci – 1:0. Stav se ale ještě do přestávky srovnal, když situaci dva na jednoho ukázkově vyřešili Emmer se zakončujícím Martinem Šmardou – 1:1.

Utkání se od druhého dějství tlačilo do ještě vyšších obrátek. Hosté po pauze využili svého lepšího nástupu a v 17. minutě po nevídaném sólu přes skoro celé hřiště vymetl pravý růžek poličské brány Fišar – 1:2. Než si Kometa stačila uvědomit, co se stalo, zachytil na modré čáře míček po nedůrazném vyhození obrany Klíma a po jeho projektilu lovil Šupík znovu – 1:3. Tyto dva góly od sebe dělilo jen 16 vteřin a kouč Štefka reagoval oddechovým časem.

Z dvoubrankového vedení se Brňané neradovali příliš dlouho. Za dvě minuty si totiž také vybrali svůj blackout a domácí srovnali krok se soupeřem rovněž dvěma údery prakticky bez časového odstupu. Po čistě vyhraném buly se na modré čáře opřel do míčku letohradský obránce Bečka a golfákem nedal Sterenčákovi šanci – 2:3. Na to hokejbalisté v bíločervené ihned navázali, když v útočném pásmu opět prokázali svoji dominanci na vhazování. Pak Hubálek poslal balónek po mantinelu směrem nahoru svému extraligovému kolegovi Josefu Hejtmánkovi a ten se při střele nezmýlil – 3:3. To však byla poslední trefa v základní hrací době. Ve zbývajícím čase této periody ještě například rozezvučel tyčku v přesilovce Hubálek, u druhé brány pak mohl v nepřehledné situaci skórovat z mezikruží M. Šmarda.

V závěrečné fázi zápasu to mezi oběma týmy jiskřilo a do slovních roztržek se místy zapojovali i diváci. Dodržet při hře disciplínu se nedařilo především Buldokům, kteří byli více pod tlakem a nabídli Poličce dvě početní převahy, ale vše se jim podařilo ubránit. Jednou se sice míček dostal za záda hostujícího muže v masce, ale naneštěstí pro domácí této gólové situaci předcházel ofsajd. Krom toho ještě Brno ke konci patnáctiminutovky zachránila tyčka po ráně mladé extraligové pušky Davida Hejtmánka, který v této sezóně 1.NHBL na svoji první branku stále čeká.

Klání pokračovalo pětiminutovým prodloužením, v jehož první polovině museli Bulldogs čelit početní výhodě Komety čtyři na tři. Nikdo však rozhodující branku nevstřelil a na řadu přišel nájezdový rozstřel. Ten trval neobvyklých devět sérií a rozsekl jej domácí J. Tobiáš. Polička tak v tomto prvoligovém seriálu zůstává jediným neporaženým týmem a osamostatňuje se na prvním místě tabulky. Brno se z pohledu bodového konta naopak nachází až na druhém konci průběžného pořadí soutěže společně s Malenovicemi a Přeloučí.

Ohlasy trenérů:

Pavel Štefka (SK Kometa Polička): „Věděli jsme, že Brno je výborný tým. Letos mají v úvodu zatím méně bodů, ale hrají důrazný a „protivný“ hokejbal, který doplňují rychlými protiútoky, a to je kombinace, která jim nese úspěch. My jsme začali dobře, ale velké šance z úvodu utkání jsme nevyužili, a tak se dostali do hry hosté a dokonce se dostali do vedení 3:1. Naštěstí jsme dokázali stejně rychle vyrovnat. Třetí třetina už byla spíše o bojovnosti, ale rozhodně si myslím, že zápas musel hráče bavit a divákům se líbit.“

Jan Emmer (HBK Bulldogs Brno): Hostil nás jeden z nejlepších prvoligových týmů a nesmíme se trápit nad prohranou nájezdovou loterií. Důležité bylo, jak jsme skvěle odmakali druhé dvě třetiny a prodloužení i přesto, že jsme často hráli v oslabení. Zvlášť přesilovka soupeře 4 na 3 je to nejhorší, co může být. Utkání hodnotím pozitivně, klukům děkuji za vynikající výkon a doufám, že se od něj odrazíme.“