Buldoci na Hostivař nevyzráli

Ve třetím kole 1. NHBL hostil brněnské Buldoky mladičký celek HBC Hostivař, který je vyřadil v posledním play-off. Brno začalo lépe a brzy se ujalo vedení, ale dlouho si jej neužilo, neboť úřadující vicemistr ještě do první pauzy otočil skóre. O konečném výsledku rozhodla druhá perioda, v níž domácí předčili svého soka ve všech směrech a zajistili si tak pro sebe poklidnější průběh poslední třetiny. V samotném závěru utkání ještě Buldoci zkorigovali finální stav.

Na obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí, sportující lidé, baskebalové hřiště, obloha a venku

HBC Hostivař – HBK Bulldogs Brno 5:3 (2:1, 3:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 13. Čejka (Lux, Malina), 14. Kucharčík (Konečný, Fišer), 18. Kucharčík (D. Vaniš), 22. Kalaš (Brož), 30. Malina (Čejka, Lux) – 4. M. Šmarda (Emmer), 29. Klíma (Hynek), 45. M. Šmarda (Baláč)

Rozhodčí: Danylec, Kasner. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 36:29.

Sestava domácích: Štoural (Merta) – Dušák, Kubeš, Macek, Novotný, Konečný, D. Vaniš, Sedláček, Přeslička – Malina, Čejka, Lux, Kalaš „C“, Brož, Fišer, Kucharčík, Minarčík, Jachek, Kucarov.

Sestava hostí: Sterenčák – Zapletal „C“, Broulík, Zbranek, Gavenda, Smrž, Hána – Emmer, Skřivánek, M. Šmarda, Baláč, Hynek, Vysloužil, Klíma, Šíp, Nazad.

Vše začalo tak, že domácí vstoupili do utkání rozpačitě a více než polovinu úvodního dějství bylo aktivnějším a důraznějším týmem hostující Brno. Hned ve čtvrté minutě otevřel skóre z dorážky u brankoviště osamocený Martin Šmarda – 0:1. Mohlo být pro Pražany ještě hůře, kdyby Klíma s Hynkem zakrátko nepromrhali brejk dva na nulu.

Ovšem jakmile se blížila přestávka, povedlo se dostat do provozní teploty také finalistovi minulého ročníku 1. ligy. Ten začal přebírat otěže zápasu a jeho první šanci zavánějící gólem měl v mezikruží volný kapitán Kalaš. Poté se brzy postaral o vyrovnání kanonýr Čejka, jenž zachytil vyražený balónek a z otočky usměrnil svoji střelu zápěstím nad Sterenčákovu lapačku – 1:1. Hosté se nestačili vzpamatovat a po dalších 80 sekundách už prohrávali. Příhru Konečného zpoza branky zužitkoval u zadní tyče vyčkávající Kucharčík, který klasickým one-timerem otočil stav – 2:1.

Hostivař se rázem ocitla ve svém rytmu, který si v předešlé sezóně udržovala téměř po celý průběh vyřazovacích bojů. Druhou třetinu tohoto klání jasně ovládla, vypracovávala si jednu vyloženou, ne-li tutovou šanci za druhou a hostující gólman měl plné ruce práce. Naopak Bulldogs měli především velký problém se srovnat s tempem, které domácí celek nasadil. Jejich liknavost ve vlastním pásmu vedla ke třetí brance soupeře. Daniel Vaniš (bratr zraněného Jiřího Vaniše) po souboji vybídl rychlou přihrávkou od mantinelu neobsazeného Kucharčíka, jenž prostřelil menší skrumáž před bránou – 3:1. Za tři a půl minuty po zmatcích před brněnskou klecí ukázali pohotovost Brož s Kalašem a pro druhého jmenovaného nebyl problém zamést míček za brankovou čáru – 4:1. Buldoci se z letargie stále neprobírali a jakmile musel Sterenčák vytasit dva úctyhodné zákroky v situaci čtyři na jednoho, rozhodl se kouč Emmer st. využít svůj oddechový čas.

Hosté to samozřejmě nehodlali zabalit a ve zbývajícím čase před druhou sirénou se jim povedlo zlepšit pohyb. Dokonce se i dočkali snižujícího gólu, když se dopustila chyby tentokrát Hostivař a volný Klíma před Štouralem nezaváhal – 4:2. Ovšem za další minutu to bylo znovu o tři branky. Po dlouhé řežbě o míček ve středním pásmu jej Čejka poslal vzduchem před bránu sbíhajícímu Malinovi a ten práci příkladně dokončil – 5:2.

V závěrečné periodě se již domácí nikam příliš nehrnuli a snažili se jistit výsledek. Brňané se ještě pokoušeli utkání zdramatizovat, ale nakonec jim k tomu nedopomohla ani početní výhoda pět na tři. Tu si po chvíli zahrála také Hostivař, rovněž bez gólového efektu. Na ukazateli skóre ale přeci jen nastala až 14 sekund před ukončením zápasu ještě poslední změna. V klasické přesilovce se z dorážky prosadil Martin Šmarda a kosmeticky upravil konečný stav – 5:3. Nicméně posádka trenéra Brože si po dvou porážkách připisuje první tři body do tabulky, Brno padá na prozatímní předposlední místo.

Vyjádření trenéra Jana Emmera: Od startu utkání jsme byli deset minut lepším týmem, pak se karta obrátila. Ve druhé třetině se projevila lepší fyzička soupeřů a my jim vůbec nestíhali, to nás ale neomlouvá. Velkým problémem bylo, že hráči Hostivaře si nás při přechodu do pásma snadno rozebírali a my si je při tom vůbec nečetli. Kdyby nás nepodržel gólman, byl by výsledek mnohem horší. Poslední třetina už byla z naší strany mnohem lepší a myslím si, že se od ní můžeme odrazit. Navíc teď ve čtvrtek budeme moci konečně potrénovat v Brně na velkém hřišti, které už budeme mít hotové. Na plastu musíme zapracovat především na koncovce.“