Z Plzně bez bodu

A-tým Bulldogs Brno započal s novými východočeskými posilami svoji sezónu na stadionu v Plzni. Tam jej hostily Litice, které se s výrazně obměněným kádrem vrátily do 1. ligy. Hosté nezužitkovali svůj povedený začátek, modrobílá družina od druhé periody zabrala a nakonec si i došla pro vítězství. Dala tím jasně najevo, že druhé housle v této hokejbalové soutěži hrát rozhodně nehodlá.

Na obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí, sportující lidé, baskebalové hřiště a venku

HBC Plzeň-Litice – HBK Bulldogs Brno 4:2 (0:1, 2:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 27. Šíman (bez asistence), 29. Juroško (Plommer), 42. Polívka (Ráb), 45. Vlasák (Kamien) – 3. Šíp (Zbranek), 30. Jelínek (Baláč, Broulík).

Rozhodčí: Martis, Soukup. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 22:26.

Sestava domácích: Tříska – Šíman „C“, Babor, Štěrba, Blámovec, Polívka, Rota, Jirka – Vlasák, Kamien, Juroško, Ráb, Vízdal, Voves A., Voves J., Bömm, Plommer.

Sestava hostí: Sterenčák – Zapletal „C“, Broulík, Zbranek, Nazad – Emmer, Skřivánek, Klíma, Baláč, Šíp, Jelínek, Vysloužil, Fišar, Hynek.

Plzeňsko-litický tým se během nepřítomnosti v 1.NHBL výrazně změnil a do posledního vzájemného klání s Brnem (13.11.2017) nastupovala sotva polovina jeho dnešní sestavy. Totéž ale platí i opačně, a to především z důvodu, že buldočí kádr doplnilo pět hráčů z České Třebové a Pardubic.

Nástup vyšel lépe hostům a hned po několika odehráných sekundách orazítkoval Klíma břevno. Přesto se na úvodní branku nečekalo dlouho. Brněnský celek držel míček v útočném pásmu, nedovolil jej domácím vyhodit a Zbrankovu vyraženou střelu dopravil na začátku třetí minuty do svého cíle od mantinelu Šíp (jedna z nových tváří) – 0:1. Buldoci i nadále sršeli větší aktivitou a Nazad po jeho samostatné akci dostal balónek jako druhý za Třískova záda. Jenže kvůli kopnutí nemohl tento gól platit. Na druhé straně se prodral k velké šanci ke srovnání Aleš Voves a brankovou konstrukci napálil od modré čáry Babor. Stav se nezměnil a po první siréně si hosté stále drželi hubené vedení.

Litice od druhé periody zlepšily svoji hru, avšak Buldoci byli velmi blízko zvýšení náskoku. Velkou příležitost spálil před odkrytou klecí Emmer, jednu velmi pohlednou akci zelení překombinovali a chybnou rozehrávku domácích mohl potrestat Klíma. Zahozené možnosti přišly Brňany draho, neboť brzy na druhé polovině hřiště padlo vyrovnání. Na modré zachytil rukou míček domácí Šíman, ten si následně seběhl mezi kruhy a nadvakrát překonal Sterenčáka – 1:1. To samozřejmě Západočechy nakoplo a byli při chuti ještě několik dalších minut. Po Polívkově neproměněné tutovce domácí udrželi pásmo a Plommer adresoval zpoza brány finální pas na kruhy volnému Juroškovi, jehož rána zaplula až do sítě – 2:1. Buldoci však ještě do pauzy stačili zareagovat. Po Baláčově nahození se před brankovištěm dobře zorientoval Jelínek, který zavěsil do víka a po třiceti minutách stanovil účet 2:2.

V poslední periodě se oba mančafty snažily ukořistit vítězný gól. Na straně Plzně se z rohu dostal do obrovské příležitosti Aleš Voves. Jeho bratr Jakub dvakrát pálil ostrými po chybách Buldoků v jejich obranném pásmu. Ti rovněž dělali, co mohli a paradoxně nejvíce zahrozili při vlastním oslabení. To když Nazad při výpadu vybízel unikajícího Emmera, jehož blafák do bekhendu zneškodnila tyčka.

Zlomový moment utkání nastal až čtyři minuty před vypršením klasické hrací doby. Při variantě čtyři na čtyři dokázal Ráb po dobré práci u hrazení najít přihrávkou sbíhajícího Polívku a ten se z dobré pozice trefil příklepem mezi Sterenčákovy betony – 3:2. Zároveň si tak hned po svém comebacku do Litic připsal rozhodující branku. Hostům se pak v kratší přesilovce nepodařilo odpovědět a krom toho na ně očividně dolehla nervozita. V předposlední minutě ještě zkusili nahradit brankáře šestým hráčem do pole, ale to však pouze pomohlo modrobílým přidat pojistku do uvolněného zařízení z hole Vlasáka – 4:2.

Vyjádření hlavního trenéra Bulldogs: Myslím si, že nedisciplinovanost nás dnes stála nejméně jeden bod. Krom toho jsme za stavu 2:2 pustili zbytečný gól, když jsme nepokryli hráče. Loni měla soutěž poněkud volnější průběh, jelikož nebyla „padací“, ale letos tomu bude jinak. Všechny týmy budou nabuzené, budou makat naplno a my se proti tomu musíme patřičně postavit. Za týden nás čeká výzva v Suchdolu, kde nám budou chybět kluci z České Třebové a pravděpodobně i Kuba Klíma, který má po dnešním zápase poraněný prst.“