Přípravná utkání A týmu v České Třebové a Pardubicích

Buldočí A tým si na první neděli v měsíci záři domluvil v jeden den hned dvě přípravná utkání. První od 9.30 v České Třebové proti tamní „Lokomotivě“ a druhé, na základě pozvání, proti extraligovému Autosklu v Pardubicích. Hned na srazu v 6.45 hod. kluci zjistili, že největším problémem nebudou soupeři, ale počasí, kdy hned od rána Slunce o sobě dávalo vědět a tudíž bylo zřejmé, že obě utkání budou značně fyzicky náročné. Proto kluky z A týmu v prvním utkání posílili, za výborný přístup k tréninkům, i Jirka Šidla, Tomáš Kříž, Roman Sova, Filip Petřík a Zdeněk Burian.

Domácí Lokomotiva vstoupila do utkání také ne zcela kompletní. I přes vše výše uvedené se hrál bojovný hokejbal, a hned od začátku  se domácí tlačili do obranné třetiny brněnských borců, kteří ale většinou poměrně zkušeně v obraně vše zvládli a vyráželi do rychlých kontrů. Navíc od druhé třetiny již byl hostující celek mírně lepším týmem na hřišti, což také dokázal zúročit i brankově. Domácí ale stále bojovali a bylo vidět na tuto část sezóny z obou stran pěkné utkání, kdy nikdo nevypustil jediný souboj. Nakonec Buldoci zvítězili 1:3. Hosté poděkovali domácím za možnost sehrát s nimi velmi užitečné utkání a posíleni trojicí domácích borců ( Stery, Broula a Pepa Hynek ), odjeli do Pardubic.

Už samotný příjezd, kdy teploměry v autech ukazovali 32,5 °C a Slunce přitápělo „pod kotel“ ukázal, že síly, odčerpané utkáním v Třebové, budou v závěru utkání chybět.

Do utkání vstoupili hosté lépe a první pětka na chvíli uzamkla domácí v jejich třetině. Od té chvíle ale domácí zapnuli na vyšší obrátky a po většinu času se hrálo na jednu branku a to tu hostující. Tam ale stál Lukáš Sterenčák, který s přehledem kryl v první třetině všechny šance domácích, i za vydatného přispění pozorné defenzivní činnosti celých pětek hostujících. Navíc v závěru třetiny po vyhraném vhazování v útočném pásmu střelou z vrcholu kruhů otevřel skóre hostující Filip Emmer.

V  první části druhé třetiny to chvíli vypadalo, že hosté našli půdu pod nohama, a s poměrně vysokou úspěšností stačili zkušeně zachytávat útoky domácích a k ničemu je nepouštět. Od druhé poloviny utkání ale domácí přidali, hosté byli nuceni faulovat a v přesilové hře domácí srovnali na 1:1. S tímto stavem se vstupovalo do závěrečné části.

A tu zcela ovládli domácí. Na hostech bylo vidět, že již nemají dostatek sil. Domácí byli rychlejší, sehranější, šikovnější. Navíc ke konci již došly síly i Lukáši Sterenčákovi a tak bylo jen otázkou, na kolik domácí navýší své vedení. Nakonec i za přispění branky z další přesilovky to bylo 4:1. Přesto trenér hostů musel smeknout před výkony svých svěřenců, kteří v parném dni odehráli dvě utkání ve vysokém tempu a na hranici svých možností.

Klukům utkání ukázalo, že v momentu, kdy se dovedou držet systému, lze trápit i mnohem zkušenějšího favorita.

Na závěr musím všem poděkovat. Hrábli si na dno svých sil. Kluci z B týmu dobře odehráli utkání v Třebové, v Pardubicích klukům dělali zázemí a Roman Sova dokonce naskočil do fragmentů druhého utkání, které odehrál velmi dobře. Soupeřům z Třebové a Pardubic potom děkujeme za pěkná, korektně vedená, utkání.

autor: Jan Emmer, trenér A-týmu