MARTIN ŠPLÍCHAL: V minulé sezóně jsme se na hřišti seznamovali, teď se jako parta popereme o vyšší příčky

V následujícím příspěvku se dozvíte zejména o tom, jak vyhlíží budoucí ročník 2. NHBL jeden z forvardů Bulldogs „B“, Martin Šplíchal. Také nám prozradil svůj názor na jeho spoluhráče, plastový povrch nebo brněnský celek Bad Boys, kde bude též působit.

Na obrázku může být: 1 osoba, venku

1) Jaký máš názor na to, že se již po této letní hokejbalové pauze začne v Brně hrát na plastovém povrchu ? Máš zatím s plastem spíše kladné nebo spíše záporné zkušenosti ?

Podle mě je plastový povrch super, je hodně znát. Hlavně hra je mnohem rychlejší než na asfaltovém povrchu, tudíž plast za mě určitě ano. I když je pravda, že minulý rok jsem na něm hrál poprvé a nemohl jsem si zvyknout, ale časem si myslím, že to bude lepší.

2) Co bylo podle tebe důvodem, proč jste v minulém ročníku s „béčkem“ neudrželi v tabulce krok s ostatními soupeři ?

Podle mě minulý rok byla sezona spíše seznamovací. Hodně kluků spolu hrálo poprvé včetně mě, takže jsme si na hrišti moc nerozuměli. Ale postupem sezony už se to lepilo a najednou jsme byli jedna velká parta, která si šla pro výhru. Samozřejmě tabulka byla plná kvalitních soupeřů, ale věřím tomu, že letošní ročník nastoupíme jako rodinná parta Bulldogs Brno a půjdeme si pro vyšší příčky.

3) Jak se připravujete s B-týmem Buldoků na novou sezónu a jaké cile jste si předsevzali pro následující ročník ?

Přibližně v polovině července jsme najeli na letní přípravu díky trenérovi a také Filipu Emmerovi, který nám ve svém volném čase dává užitečné rady. Takže se připravujeme jak herně, tak i fyzicky a jak už jsem řekl, hlavně proto, abychom bojovali o vyšší příčky tuhle sezonu, která bude náročná jako všechny ostatní, ale my se jako Bulldogs porveme.

4) Se kterými spoluhráči ti to nejlépe svědčí v útočné formaci ?

To je těžké. Máme spoustu výborných kluků, kteří umí bránit, útočit a hlavně hrát hokejbal, takže nemůžu jmenovat konkrétně. Od toho máme trenéra, který ví, jak formace složit a z 99% mi to vyhovuje.

5) Co tě přivedlo do party Bad Boys hrající Brněnskou ligu ?

Je tam spousta chlapů, které znám od dětství, když jsem ještě jako kluk hrával za HSK Staré Brno. Takže 98% kluků tam znám a nabídli mi, jestli se nechci přidat a já neváhal. Taky hlavně mají strašně kvalitní hráče a hokejbalem se baví, je to parta, která se zná roky, a doufám, že letos půjdeme hodně vysoko.