Martin Jašek: Ročníky 2002 odchází do juniorky, která přibude ve 2. NHBL mužů

Hlavní kouč buldočího dorostu Martin Jašek nám prozradil pár informací o své posádce. Které hráče považuje za opory a co má s mládeží dále v plánu ? To se dočtete níže.

Na obrázku může být: 3 lidé, smějící se lidé, venku

 

Jak byste ohodnotil nedávno ukončenou sezónu dorostenců Bulldogs Brno?

Hodnocení sezony dorostu musím rozdělit na 2 části. Podzim nás zastihl ve velké marodce hráčů, což se odrazilo na výsledcích. Mnoho zápasů jsme prohráli o jednu nebo dvě branky a to nás usadilo na předposledním místě. Jarní část byla výsledkově daleko lepší, ale velká ztráta z podzimu se nepodařila dohnat. Dorost měl být zhruba ve středu tabulky divize východ, bohužel jsme skončili předposlední.

Je v brněnském dorostu někdo, kdo si teď na podzim poprvé vyzkouší mužskou soutěž, ať už první nebo druhou ligu?

Z dorostu odchází ročníky 2002 do Juniorů, kteří budou hrát jako juniorka 2. národní ligu mužů. Hráči, kteří mohou být vyzkoušeni v A týmu, to je spíš na vedení áčka, ale myslím si, že by se mohli předvést hráči Bláha (brankář), obránce Závodský, Cimbalník, útočníci Šidla, Hovorka, Toman a Chocholouš. Další hráči můžou samozřejmě překvapit.

Rozšíří se soupiska dorostu v příštím ročníku? Přijde do vašeho týmu nějaký nový talentovaný hráč, kterého už teď vidíte jako hvězdu budoucnosti?

Soupiska dorostu se rozšíří o nové hráče, se kterými budeme muset hodně pracovat. Na střídavé starty přijdou kluci z Eagles, kteří si už vyzkoušeli hrát za dorost, ačkoliv jsou ještě v kategorii starších žáků. Buldoci by měli být posíleni ještě o hráče Svitav, kteří v letošní sezoně nebudou hrát dorosteneckou soutěž. Zcela nově dostanou příležitost i kluci, kteří jsou kmenovými hráči, ale nastupovali v kategorii mladších žáků za Eagles Brno – Oliver Kliment, Lukáš Tisovský. Tahouni mužstva budou Heide, Kimmel, bratři Zemeni, Adámek, Havránek a doufám, že se k nim přidají i Míša Víchová a Patrik Navrátil.

Jaké umístění si kladete za cíl s dorostem pro další sezónu ?

Nemám nějaké přehnané cíle na umístění, spíš chceme pracovat s hráči tak, aby byli připraveni do kategorie Juniorů, kde už by měli mít zvládnuté herní činnosti jednotlivce a fyzické předpoklady pro přechod do mužů.