Rozhovor s trenérem Janem Emmerem

Jak se za uplynulou sezónou 1. NHBL ohlíží trenér A-týmu Bulldogs? A co očekává od všech celků, které se vrací do druhé nejvyšší soutěže? To se dozvíte v následujícím rozhovoru.

Jak byste celkově ohodnotil uplynulou sezónu Buldoků v první lize a co podle vás chybělo k tomu, aby Brno potvrdilo roli papírového favorita ve čtvrtfinále play-off?

Uplynulá sezóna byla velmi dobrá z hlediska přístupu kluků. Co se týká čtvrtfinále, tak podle mě nejvíce ovlivnila celkový výsledek skutečnost, že jsme nemohli nastupovat se všemi obránci, se kterými jsme odehráli většinu sezóny – chyběl ve všech zápasech Marek (Dmytryszyn) a Gavec (Jiří Gavenda), dále v jednom Lukáš Zapletal a ve třech Lukáš Jandourek (nejcitelnější to bylo právě v domácích utkáních). No a také kousek pověstného štěstí, především v prvním zápase.

Které hráče A-týmu Bulldogs byste po minulé sezóně nejvíce vyzdvihl?

Nejvíce bych chtěl vyzdvihnout velkou účast od třetího utkání sezóny. Nebudu hodnotit individuálně hráče v poli, ale hodně pomohl Lukáš Sterenčák v bráně. Přesto nejlepším hráčem minulé sezóny byla „týmovost“.

Plánujete provést nějaké větší změny v kádru pro příští ročník 1. NHBL?

Tato otázka je klišé ze sportů, kde je přetlak dobrých hráčů. My jsme v amatérském sportu, kde opravdu dobrých hráčů je málo a změny můžete převážně dělat tak, že si hráče vychováte. Proto letos neočekávám žádné výrazné posily a budu rád, když nikdo neodejde. Přesto si myslím a doufám, že v průběhu roku minimálně jednoho kvalitního hráče získáme. No a bude na klucích z B týmu a juniorech, jak moc budou chtít a jak moc se zlepší. Cesta začíná u nich a když na sebe někdo upozorní dobrými výkony, šanci dostane rychle.

Co očekáváte v nejbližší sezóně od tří navrátilců do druhé nejvyšší hokejbalové soutěže ČR – Malenovic, plzeňských Litic a Suchdola nad Lužnicí?

Především rozšíření a zatraktivnění soutěže. Bohužel jdou zvěsti, že Opava skončí a tady ztratíme jednoho velmi dobře trénovaného soupeře s výbornými hráči, kteří byli odchovanci a ne „nakoupení“ hráči z jiných klubů. Malenovice, pokud jejich hráči nebudou pravidelně nastupovat za Sudoměřice, budou dobrým, běhavým týmem s domácím asfaltovým povrchem. Se Suchdolí jsme již několik sezón nehráli, jistě bude posilněna z jiných jihočeských klubů a Litice, ty mají velmi dobrý tým, navíc posilněný hráči Plzně a dalších týmů Plzeňska, takže půjde o velmi silného soupeře, nejen na hřišti v Liticích.