Hala Jižní Město byla pro Buldoky začarovaná. Brnu začíná hokejbalová dovolená.

Ve sportovní hale Jižní Město ležící v pražském Chodově bylo o tomto víkendu na programu pokračování čtvrtfinálové série 1. NHBL mezi Hostivaří a Brnem. Obě klání se odehrála ve skvělé atmosféře a v rámci fair-play. Publikum se rozhodně nenudilo, neboť se týmy postaraly o kvalitní podívanou v podobě technického hokejbalu. Nicméně v obou střetnutích se radovali z výhry Pražané, kteří tak zužitkovali svůj vybojovaný bod z brněnského asfaltu k tomu, aby doma sérii ukončili a společně se svými fandy oslavili jejich vytoužený postup do semifinále. Buldoci i přesto, že nepotvrdili roli papírového favorita, zaznamenali díky vysokému umístění po základní části svůj zatím nejlepší konečný výsledek v 1. hokejbalové lize.

Na obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí, sportující lidé a baskebalové hřiště

HBC Hostivař – HBK Bulldogs Brno 4:3 PP (1:2, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 15. Čejka (Zyta, J. Vaniš), 25. Novotný (Hroch, Kucharčík), 36. Brož (Palička), 47. J. Vaniš (Malina) – 6. Zapletal (Valko), 7. Kunc (Jelínek), 41. Emmer (Nazad).

Rozhodčí: Pleško, Ptáček. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 34:27.

Sestava domácích: Štoural (Janovec) – Kubeš, Dušák, Macek, Novotný, Konečný, Přeslička, D.Vaniš – J.Vaniš, Čejka, Zyta, Kucarov, Palička, Brož, Píša, Kucharčík, Jachek, Hroch, Lhota, Malina.

Sestava hostí: Sterenčák (Schönberger) – Smrž, Zapletal, Jandourek, Zbranek, Nazad – Baláč, Jelínek, Šmarda, Emmer, Kunc, Valko, Fišar, Klíma, Rygel, Vysloužil, Cabák.

Úvod utkání pro Pražany nebyl ideální. Hostivař sice v prvních minutách svého soupeře zatlačila, brzy ale ztrácela, když se střelou od hrazení prosadil Zapletal. Ještě hůře bylo domácím za necelou minutu, když nepokrytý Kunc zvýšil na 2:0. Buldoci poté mohli navýšit v přesilové hře, ta se ale po padesáti vteřinách proměnila na hru ve čtyřech hráčích v poli. Domácím se podařilo snížit v závěru prvé části, když výborného napadání Zyty a následného vysunutí od stejného hráče využil Čejka, který osamocen překonal Sterenčáka!

Druhá část byla zahájena početní výhodou domácích, která brzy měla i své pokračování. Ve čtyřminutové přesile sice hostivařští vyslali několik nebezpečných projektilů, většinu ale zachytil dobře připravený blok Buldoků. Vyrovnání se přeci jen tým z Prahy dočkal, když v pětadvacáté minutě napřáhl Luboš Novotný a zavzpomínal na časy, kdy každá jeho střela byla pro soupeře doslova smrtící. Míček zapadl přesně k tyči a Hostivař se radovala spolu se zaplněnou halou z vyrovnávací branky! V závěru periody přišlo vyloučení hostujícího Zbranka a před domácím celkem tak byla další zajímavá výzva!

Ani další z přesilovek ke gólu ale nevedla! Přesto se Hostivař těšila z rozdílové branky, když po zachycení míčku nevěřil v přečíslení Paličkovi Marek Brož, napřáhl a míček propadl ke spokojenosti jeho spoluhráčů za brankáře hostí. Hostivař rázem vedla, další těžká zkouška ji ale čekala po vyloučení Macka. Soupeři stačila minuta na využití a byl to Emmer, který od modré vyrovnal. Téměř 170 diváků hnalo hostivařské za dalším gólem, gól už ale nepadl, vrásek na tvářích všech ale naopak přibylo po dalším vyloučení. Dušák si šel odpočinout za zdržování hry a Buldoci se chystali k pokousání! Hned v úvodu prodloužení ale naštěstí chyboval Emmer a za stejný prohřešek, jako před ním Dušák, se poroučel na trestnou. Za další půlminutu ho navíc následoval Nazad a před domácími rázem ležela hozená rukavice. Malina po vhazování ve středním pásmu zavezl míček k pravému mantinelu, odkud našel Jiřího Vaniše, který dělovkou ze středního pásma rozburácel celou halu!

zdroj: oficiální stránky HBC Hostivař

HBC Hostivař – HBK Bulldogs Brno 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 3. Čejka (Malina), 17. J. Vaniš (Malina, Čejka), 22. J. Vaniš (Malina, Konečný), 37. Čejka (Kubeš) – 6. M. Šmarda (Baláč, Jelínek).

Rozhodčí: Pečený, Danylec. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 36:34.

Sestava domácích: Štoural (Janovec) – Kubeš, Dušák, Macek, Novotný, Přeslička, Konečný – J.Vaniš, Čejka, Malina, Kucarov, Palička, Brož, Píša, Kucharčík, Jachek, Hroch, Krupka, Zyta.

Sestava hostí: Sterenčák (Schönberger) – Zapletal, Smrž, Zbranek, Nazad, Cabák – Baláč, Jelínek, Šmarda, Emmer, Makara, Klíma, Valko, Vysloužil, Rygel, Fišar.

Hráči obou celků se stačili pouze vykurýrovat z náročného utkání (které začalo v netradiční čas 20:00) a po snídani pospíchali zpět na místo činu, kde se v pravé poledne vhodilo úvodní buly dalšího čtvrtfinále. Vyrovnaná první třetina přinesla spravedlivě po jednom gólu na každé straně. Nejprve se ve třetí minutě ujali vedení domácí, když Malina nabíjel k opačnému kruhu připravenému Čejkovi, jenž se tvrdou ranou z voleje nezmýlil – 0:1. O dvě minuty později se podařilo nalézt odpověď brněnskému Martinu Šmardovi, který využil zmatků před hostivařskou bránou, jejíž horní polovinu měl v onen moment zcela prázdnou – 1:1.

Velkou šanci k návratu do čela měl Kucarov, jenž se zjevil sám před Sterenčákem a odrazila se mu přímo do hrsti bomba od spoluhráče, ovšem brankář Buldoků byl pohotový. Stejně tak selhal o chvíli později Jachek, který nenaložil správně s naskytnutou možností k dorážce poté, co Sterenčák jeho střelu neudržel v lapačce. Brňané dokonce přes minutu a půl čelili soupeři ve třech hráčích v poli, to však změnu stavu také nepřineslo. Do pauzy se ještě podařilo trefit břevno hostujícímu Makarovi, jenž také před sirénou vyhodil míček do ochozů haly, a tudíž musel na povel od arbitrů počítat s pobytem na trestné lavici po přestávce.

Ve druhém dějství šla Hostivař dvěma úspěšnými údery do trháku. Nejdříve zúročila právě početní výhodu, která jim započala od zahajovacího buly ve středovém kruhu. Pár sekund po Čejkově nastřelení brankové konstrukce nahodil míček od modré čáry Malina a před gólmanem Brna jej šikovně tečoval Jiří Vaniš – 2:1. Za pár chvil nevyužil obrovskou příležitost ke srovnání unikajicí Klíma, jenž při další akci spatřil Emmera na dobrém postu před odkrytou bránou, ale nejproduktivnější hráč Buldoků bohužel pro hosty minul. A poté pražský celek naplnil známé pravidlo nedáš-dostaneš. Malina, který byl v tomto duelu hlavním zásobovatelem finálních přihrávek, poslal míček na vrchol kruhu vyčkávajícímu Vanišovi, jenž prokejtilem z první nedal Sterenčákovi nárok a skóroval podruhé – 3:1. Brno se ještě snažilo oživit své naděje k vrácení čtvrtfinálové série na jižní Moravu, snížit mohl ve zbytku periody Jelínek, který po volné cestě k bráně zasáhl pouze výstroj připraveného Štourala.

Ze začátku poslední etapy utkání vybízel Emmer neobsazeného Fišara, ten ani nadvakrát nedostal balónek do sítě. Ke kontaktní brance Buldoci nezužitkovali ani svoji vůbec první početní výhodu v tomto zápase, když se napadením provinil Palička. Přibližně uprostřed závěrečné patnáctiminutovky se Hostivař dostala velmi blízko semifinále. Nejdříve pohrdl sólovým únikem Čejka, po čemž následnou dorážku Kubeše ještě brněnský gólman zázračně zneškodnil, ale proti opravnému pokusu extraligového mladíka s číslem 92, jenž si pro míček znovu došel, už byl bezmocný – 4:1.

Domácí, kteří hráli první dvě periody velmi disciplinovaně, dopřáli Brnu v posledních minutách dokonce dvě přesilové hry 5 na 3, ovšem hráči v zeleném již neměli dostatek sil a klidu k tomu, aby s výsledkem něco provedli. Zbytek čtvrtfinále se pouze dohrával a po dobu závěrečné minuty přítomné publikum skandovalo, jelikož o postupujícím nebylo pochyb. Hostivaři se zkrátka povedlo zaskočit favorita a slaví postup do nejlepší čtyřky. Buldoci tak v sezóně 2018/2019 obsadili konečné páté místo.