Čtvrtfinále je po dvou střetnutích v Brně nerozhodné

Čtvrtfinálová série 1. NHBL mezi Bulldogs a Hostivaří se přestěhuje do Prahy za nerozhodného stavu 1:1. Oba celky si v dosavadním průběhu nedarovaly nic zadarmo a houževnatě se bojovalo o každý centimetr hřiště, avšak branek zatím mnoho nepadlo. První duel se podařilo urvat v prodloužení Pražanům, z čehož se dalšího dne Brno zotavilo a udržením čistého konta se vrátilo do bitvy o postup.

Na obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí, sportující lidé a venku

HBK Bulldogs Brno – HBC Hostivař 1:2 PP (0:1, 0:0, 1:0; 0:1)

Branky a nahrávky: 34. Jelínek (Nazad, Emmer) – 15. Čejka (bez asistence), 54. J. Vaniš (Čejka, Konečný).

Rozhodčí: Olezs, Prudík. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 28:27.

Sestava domácích: Sterenčák (Schönberger) – Zapletal, Zbranek, Smrž, Fišar, Nazad, Cabák – Baláč, Jelínek, M. Šmarda, Emmer, Kunc, Makara, Vysloužil, Svoboda, Klíma.

Sestava hostí: Štoural – Novotný, Macek, Přeslička, D. Dušák, Kubeš, Konečný, D. Vaniš – J. Vaniš, Čejka, Zyta, Brož, Palička, Kucarov, Píša, Kucharčík, Jachek, Hroch.

V 10:30 se vhodilo úvodní buly této čtvrtfinálové série a již od začátku mělo utkání náboj s vysokým tempem. Hra se v první třetině přesypávala ze strany na stranu, ovšem do vyložených brankových příležitostí se dostávali spíše hosté, kteří pro play-off přizvali několik dalších juniorských pomocníků. Nejdříve nevyužil dobře zvoleného místa tváří v tvář Sterenčákovi Brož. V opačném pásmu zanedlouho chytil rozehrávku Hostivaře Emmer, ale jeho následnou střelu z kruhu zastavila tyčka.

Gólem mohla skončit také situace, kdy se balónek odrazil přímo do běhu Čejkovi, jenž také nepřerušil bezbrankový stav, a za pár vteřin po špatném střídání Buldoků unikl stejný mladík společně s Jiřím Vanišem, přičemž se Sterenčák vyznamenal. Nakonec však pouhých 22 sekund před prvním hvizdem brněnský gólman nechtěně dopřál Čejkovi náhradu, když po vyběhnutí daleko z brány nepřesně rozehrál směrem k mantinelu a to odtud šestnáctiletý talent ukázkově potrestal – 0:1.

Bulldogs nastoupili do druhé periody jako vyměnění, vlétli na soupeře a hned se nechal vyprovokovat k odpálení míčku mimo hřiště Zyta. Jeho provinění za chvíli zopakoval Konečný a domácí si pár sekund zahráli početní výhodu 5 na 3. Ovšem hostivařští vše přečkali a stále drželi hubený náskok. Srovnat nedokázal ani Makara, jenž předvedl výborné sólo a v ten moment doslova vyškolil překážejícího beka. Do druhé pauzy měl dvě luxusní šance pražský Zyta, ten však v obou případech odmítl navýšit vedení hostí.

Jakmile se oba celky pustily do závěrečného dějství, připravil obránce o míček aktivně napadající Martin Šmarda, který jej hned předložil dopředu volnému Baláčovi, ale ani tato možnost ke gólu nevedla. Pak se ale Buldoci v přesilové hře dočkali vyrovnání, když se u brankoviště prosadil z dorážky Jelínek – 1:1. Posléze se Hostivař mohla pokusit získat ztracené vedení zpět ve dvou početních převahách, z toho jedna z nich měla nakrátko podobu pět proti třem. Stejně tak domácí ještě v samotném závěru mohli rozhodnout po Čejkově vysoké holi. Jenže tomuto čtvrtfinále bylo souzeno zkrátka prodloužení.

V nastavených deseti minutách bylo aktivnější Brno, které mohlo ve více okamžicích ukořistit svůj první skalp. Velice nadějně to pro Buldoky vypadalo poté, co při jejich přečíslení fauloval Šmardu hokejkou do obličeje Kubeš. Přesilovku ale nakonec nevyužili a také za to krutě zaplatili. Když se pomalu schylovalo k samostatným nájezdům, dokázal Čejka zpoza brány vzduchem adresovat míček druhé hostivařské hvězdě Jiřímu Vanišovi, který jej z metrové výšky trefil a poslal pod víko, čímž nastartoval bouřlivé oslavy svého týmu.

HBK Bulldogs Brno – HBC Hostivař 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 20. Makara (Emmer, Nazad), 45. Emmer (Vysloužil)

Rozhodčí: Zbořil, Popelka. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 23:20.

Sestava domácích: Sterenčák (Schönberger) – Zapletal „C“, Zbranek, Cabák, Nazad, Smrž, Fišar – Baláč, Jelínek, M. Šmarda, Emmer, Makara, Vysloužil, Svoboda, Klíma.

Sestava hostí: Štoural – Novotný, Macek, Přeslička, D. Dušák, Kubeš, Konečný, D. Vaniš – J. Vaniš, Čejka, Zyta, Brož, Palička, Kucarov, Píša, Kucharčík, Jachek, Hroch.

Domácí měli po předchozím dni o čem přemýšlet a podařilo se jim vylepšit hru, ovšem hostivařští, kteří mají ve svém kádru více mladých a běhavých členů, ukazovali své odhodlání si odvézt domů dvoubodový náskok. První perioda nepřinesla mnoho ložených šancí ke skórování, blíže se dostal gólu například brněnský M. Šmarda hned z kraje utkání po zachycení rozehrávky hostí. Oba týmy měly během úvodních patnácti minut k dispozici jednu přesilovku, ale obrany a brankáři odváděli bravurní práci.

Po odstartování druhé třetiny předvedl pohlednou samostatnou akci J. Vaniš, jenž si z rohu našel cestu až před Sterenčáka, ten se však přelstít nenechal. Na druhé straně mohl nejméně dvakrát udeřit Martin Šmarda. Zlomový moment druhého čtvrtfinále nastal po nedovoleném zákroku hostujícího Kubeše, když Makara při početní výhodě stihl Emmerovu vyraženou střelu uklidit z těžšího úhlu za brankovou čáru v poslední chvíli, než Štoural stačil zatarasit zcela prázdnou klec – 1:0. Stejný stav vydržel i do druhého odpočinku.

Hostivař se samozřejmě nemínila vzdát bez boje, blízko vyrovnání se ocitl v mezikruží osamocený Píša, jenž dostal přihrávku z rohu stadionu. Za chvíli se zleva řítil k domácímu maskovanému muži Čejka, jemuž obránce téměř nezkomplikoval cestu, ale ani hvězdná dvaadevadesátka toho dne nepomohla svému mančaftu tak, jak by si představovala. Buldoci při jednom obrovském přečíslení odmítli přidat pojišťující branku, ale nakonec po odvolání hostujícího gólmana ztvrdili své vítězství, na což měl Emmer dostatek času a z vlastního pásma zkušeně zamířil do prázdné brány – 2:0. Sterenčák kryl všech 20 střel soupeře a mohl se pyšnit čistým štítem. Série se nyní přesune do pražské sportovní haly Jižní Město, kde se uskuteční rovněž dva čtvrtfinálové boje.