Svítkov podruhé pokořen, premiérová nula Lukáše Sterenčáka v Buldocích

Bulldogs Brno si po úspěšných i neúspěšných jarních výjezdech mohli dnes konečně zahrát ve své aréně, kde přivítali pátý Svítkov. Domácím stačily k plnému počtu bodů pouhé dvě trefy z hokejek Baláče a Svobody. Hvězdy sice v některých pasážích utkání nepříjemně oslňovaly soupeře, ale fantastický Sterenčák se po zásluze dočkal prvního čistého konta v buldočím dresu.

Na obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí, sportující lidé, stojící lidé, obloha, baskebalové hřiště a venku

HBK Bulldogs Brno – HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

 

Branky a nahrávky: 13. Baláč (M. Šmarda, Emmer), 24. Svoboda (Klíma, Vysloužil).

 

Rozhodčí: Hrazdíra, Jeletz. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 32:22.

 

Sestava domácích: Sterenčák (Horák) – Zapletal „C“, Zbranek, Cabák, Nazad, Smrž, Valko – Baláč, M. Šmarda, Jelínek, Fišar, Emmer, Makara, Vysloužil, Svoboda, Klíma, Rygel.

Sestava hostí: Majerníček (L. Novotný) – Adámek, Flos, Doležal, Filip, Hrnčíř, Staněk – Král „C“, V. Novotný, Paukrt, L. Novotný, Čech, Jankura, D. Černický, Dudík.

 

Oba celky se snažily nezaspat začátek klání a Svítkov, jenž přijel na jižní Moravu nabuzen dvojciferným vítězstvím nad Hostivaří, dával soupeři znát, že se nevydal pouze na výlet a byl odhodlán si udržet svoji současnou pozici v tabulce. Ovšem mírná převaha byla na straně Buldoků. V úvodní vážnější šanci se ale ocitl pardubický Lukáš Novotný, jenž po přihrávce půlmetrovým vzduchem do skvělé pozice před bránou sklepával míček bekhendem pouze vedle. V opačném pásmu jako první výrazně zahrozil rovněž útočník s číslem 23 Emmer, ovšem svoji osamělost v mezikruží také nezužitkoval. Skóre pak zanedlouho mohli otevřít také v brejkové situaci Klíma se Svobodou, stejně jako Makara, který trefil jen bránící hokejky před brankovou čárou, když se gólman Majerníček nacházel mimo svůj post.

 

Po desáté minutě odpálili míček ze hřiště krátce po sobě Staněk a V. Novotný a Buldoci měli obrovskou možnost vyrušit bezgólový stav. Přesilovku pět na tři sice odehráli prakticky bez nápadu, ale v té klasické proti čtyřem se již prosadili, když po rychlém pasu Martina Šmardy zpoza brány překonal maskovaného muže povedeným one-timerem Baláč – 1:0. Vzápětí šel znovu pykat Staněk, jenž tentokrát na modré čáře krosčekoval Rygela, ale jeho provinění se Brňanům potrestat nepodařilo.

 

Z kraje druhé části měl po skvělé stahovačce gigantickou příležitost Makara, avšak ve finále mu nabídl svoji lapačku Majerníček. Domácí v této patnáctiminutovce svého soka jednoznačně přehrávali, účinně napadali svítkovské rozehrávky a po řadě neúspěšných závarů se jim povedlo navýšit vedení. Klímovi a Svobodovi stál v cestě k bráně pouze jediný bek, který se navíc po střetu s druhým jmenovaným skácel k asfaltu, a právě pro brněnskou osmičku nepředstavovalo problém zakončit po přesném pasu do odkryté klece – 2:0. Hosté se snažili reklamovat nedovolený zákrok, ovšem rozhodčí vše shledali v naprosté regulérnosti. Do druhé pauzy se ještě naskytla šance vstřelit kontaktní gól mladému svítkovskému kapitánu Královi, jenž po samostatném úniku nakonec orazítkoval tyč.

 

Závěrečná část byla bezesporu bohatá na emoce i příležitosti ke skórování. Dvakrát se postaral o výstrahu domácí Emmer, napřed během sympatické akce ani nadvakrát nezametl v nadějné pozici mezi tři tyče, pak se postupně uvolnil na cestě od hrazení až do mezikruží, ale ani tentokrát nezměnil stav. Zanedlouho přišel sporný moment, když pardubický Král, který byl jednoznačně nejšikovnějším hostem na hrací ploše, se při půvabném sólu prosmýkl až před Sterenčáka, ovšem před zakončením šel k zemi. Evidentně se jednalo o podražení, které arbitři nepostřehli, a střídačka Východočechů se dožadovala početní výhody. Při tomto přerušení hry se nakonec trestaly zcela jiné situace, konkrétně hrubost Zbranka a sekání Hrnčíře, oba se posadili na dvě minuty.

 

Velkou šanci ke zpečetění výhry spálil při přečíslení Vysloužil. Minutu a deset sekund před závěrečnou sirénou sekal Martin Šmarda a Stars se po oddechovém času pustili do dvojnásobné power play, během níž Král dvakrát vyzkoušel cinkot brankové konstrukce, jinak Buldoci všechny rány zblokovali a brankář Sterenčák vychytal svoji první nulu v Brně. Naopak Svítkov poprvé v této sezóně vyšel za celé jedno klání gólově naprázdno.