Po týdnu opět povedený výjezd za tři body

Prvoligová Opava, která se rychle vzpamatovala z nepovedeného vstupu do jarní části, hostila ve 14. kole na svém zmodernizovaném hřišti Bulldogs Brno. Hosté, ač byli střelecky méně aktivní, se nejprve utrhli na rozdíl dvou branek. Slezská družina se však rovněž prezentovala v dobrém světle a v závěrečné periodě zdramatizovala utkání smáznutím manka. Záhy se ale v přesilové hře povedlo vsítit rozhodující gól Jakubu Klímovi, jenž byl v tomto klání nedílnou součástí tříbodového úspěchu Brna, které tak poskočilo na druhou příčku v tabulce.

Na obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí, sportující lidé, baskebalové hřiště a venku

SHC Opava – HBK Bulldogs Brno 2:3 (0:1, 0:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 35. Přibyla (Štindl), 37. A. Holuša (Palcer, Svoboda) – 3. Vysloužil (Klíma, Baláč), 20. Klíma (Fišar), 39. Klíma (Baláč, Kunc).

Rozhodčí: Olesz, Černý. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 35:23.

Sestava domácích: Grufík (Schreier) – Christ „C“, Král, Šindlář, Svoboda, Málik Pavel, Prokeš – Přibyla, Štindl, Kříž, Holuša A., Zavřel, Palcer, Holuša D., Hudec, Sukeník, Sas, Gola, Kozma, Satke.

Sestava hostí: Sterenčák (Horák) – Zapletal „C“, Jandourek, Cabák, Dmytryszyn, Smrž, Zbranek – Baláč, Šmarda M., Jelínek, Emmer, Kunc, Makara, Klíma, Svoboda, Fišar, Vysloužil.

Začátek duelu lépe sedl hostům, jimž se podařilo proměnit hned jejich první nebezpečnou příležitost. Klíma za bránou převzal nahrávku od Baláče a poté udržel míček ve své moci až do mezikruží, odkud nastřelil pouze gólmana Grufíka, který ovšem na následnou Vysloužilovu dorážku už byl krátký – 0:1. Opava měla v úvodní periodě o něco více ze hry a snažila se srovnat krok ve skóre, až si krátce po spálení velké šance Kříže vynutila faul, po čemž se ještě v signalizované výhodě skvěle uvolnil domácí Svoboda, ale zakončení se mu též nepovedlo.

V početní převaze dal rozezvučením tyčky o sobě vědět Adam Holuša, ale stav zůstal i po dvou minutách nadále stejný. Na druhé straně se řítili proti jednomu obránci Kunc a Jelínek, ovšem silový forvard Buldoků s číslem 37 na Grufíka nevyzrál. Ke konci třetiny přišel faul od Dmytryszyna v podobě sekání a Brňané se museli znovu bránit ve čtyřech. Jednou je zachránila tyčka, když Kříž dokázal trefit mezírku mezi betony Sterenčáka. Nakonec i na první přestávku se odcházelo za hubeného vedení hostí.

Druhé dějství začalo náporem Opavy, který ovšem k vyrovnání nevedl a ještě více po oklepání zahrozili Buldoci, když po Kuncově akci přes půl pásma a následném vyraženém pokusu se snažil přitáhnout šrouby před bránou neatakovaný Makara, jenž přestřelil. V této fázi utkání byl z gólmanů o něco více zaměstnán tentokrát Grufík a gólovou radost si užili opět hosté. Při okupaci obranné zóny domácích našel Fišar v oblasti kruhů volného Klímu, který měl čas k důkladné přípravě pro zaslání míčku až za záda opavského brankáře, jenž přes clonící hráče mnoho neviděl – 0:2. Za pár chvil se naskytla pro Slezany velká možnost ke snížení při brejku Sukeníka a Hudce, ovšem českotřebovská posila svého maskovaného spoluhráče z druholigové Lokomotivy nepřekonala.

V průběhu prostřední etapy utkání přišlo Brno o beka Dmytryszyna, který po tvrdém ataku od soupeře narazil při pádu nešťastně nohou do mantinelu, což na několik minut utkání zastavilo. Nakonec se však lékařská pomoc dostavit nemusela. Krom této události také občas na hokejbalovou plochu přistál zakopnutý fotbalový míč z vedlejšího hřiště, kde probíhal juniorský fotbalový zápas, naštěstí to průběh klání 1. NHBL nijak výrazně neovlivnilo. Do druhé pauzy si hosté ještě zahráli přesilovou hru pět na tři, tu ale Opava bez větších potíží přečkala.

Nástup do poslední periody se lépe vydařil opět domácím, ovšem snižující branka byla stále v nedohlednu, naopak posléze nastala přibližně čtyřminutová pasáž, v níž nepříjemně tlačili svého soka Buldoci, ale také bez gólového efektu. Až v pětatřicáté minutě se stav změnil, když se opavští z nenápadné akce dostali do kontaktu. Štindl si po nečekaném zisku míčku poradil s obráncem a poté spatřil zbíhajícího Přibylu, který v poklidu zakončil do odkrytého zařízení – 1:2.

Snižující gól byl pro Christovu posádku impulzem a ta si brzy po faulu Cabáka zahrála  přesilovku, ve které ještě více rozveselil diváckou kulisu Adam Holuša, jenž od mantinelu dokázal trefit malou skulinku v bližším horním růžku – 2:2. Tlak domácích ale vzápětí otupil nedovoleným zákrokem v podobě podražení právě autor vyrovnávací branky a jeho vyloučení se Slezanům stalo osudným. V přesilovce Brna se prosadil Klíma, který si svoji premiérovou návštěvu opavského stadionu užíval opravdu ve velkém. Krátce po buly obdržel přihrávku od Baláče a z vrcholu kruhů poslal svoji přízemní střelu přesně k tyčce – 2:3.

Domácí se ještě snažili poslat utkání do prodloužení, při jednom závaru pohrdl obrovskou příležitostí Přibyla. Brňané ještě museli na závěr ve čtyřech čelit power-play soupeře, ale nakonec s vypětím všech sil udrželi své znovu získané vedení až do ukončující sirény. Buldoci se vyšvihli na druhé místo v průběžném pořadí 1. NHBL a za týden se v Prachaticích mohou porvat o čelo tabulky. Opava se zatím stále drží v postupové osmičce do play-off.