Buldoci – víkend 16.3. – 17.3.

1. NHBL: TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec – HBK Bulldogs Brno 1:6 (0:1, 1:1, 0:4)

Teplé a prosluněné počasí přivítalo v Jindřichově Hradci v nedělním odpoledni dva týmy, které jsou umístěním v tabulce na opačných koncích. Úvod utkání však přinesl velmi vyrovnaný, bojovný obraz. Bulldoci zahrozili poprvé po krásném pasu Jakuba Klímy, který takto vybídl Emmera, ten však mířil nad bránu. Hosté však záhy, po nešťastné střele do obličeje, přišli o Gavendu, jenž byl odvezen do nemocnice. Tato událost Brňany semkla a po svém typickém důrazu před bránou otevřel účet zápasu Ondřej Jelínek. Za stavu 0:1 vstupovaly oba týmy do druhé periody, avšak domácí zařadili vyšší převod a podařilo se jim ve 22. minutě srovnat stav. Již o sedm minut později si ale Brňané vzali vedení zpět, kdy se pohotově střelou po Buly prosadil Michal Smrž. První polovina třetí třetiny se nesla v duchu kontroly utkání, kdy domácí hrozili převážně ve svých přesilovkách, které však Bulldoci přečkali a 3 minuty před koncem po nezištné přihrávce od Kunce udeřil blafákem Emmer. Domácí zkusili hru bez brankáře, ani ta však ovoce v podobě korekce stavu utkání domácím nepřinesla, naopak velmi záhy po odvolání brankáře Janáka se do prázdné klece trefil Vysloužil, který upravoval již na 1:4. Hráči Jindřichova Hradce koncovku jinak velmi vyrovnaného zápasu odevzdali, čehož důkazem budiž nádherné uvolnění Zapletala, jenž nejprve zamotal hlavu obráncům domácích a následně vybídl přihrávkou Ondřeje Jelínka, který neodmítl a připsal si druhý zářez na pažbě v tomto utkání. Druhou branku přidal i Emmer, který napodruhé zakončil situaci tři na jednoho.

Konečný stav utkání 1:6 je vůči domácím možná krutý, avšak také vystihuje konzistentní tempo a úroveň, kterou se prezentovali Brňané, kteří si tak odvezli z Jindřichova Hradce další cenné body z venku.

autor: Filip Emmer, útočník A-týmu

2. NHBL: SK Jihlava „B“ – HBK Bulldogs Brno „B“ 4:2 (3:2, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 5. Střecha (Vala), 9. Střecha, 10. Král (Anděl), 37. Herman H. – 5. Šír (Burian, Špaček), 9. Nazad.

Rozhodčí: Hovorková, Ščudla. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Diváci: 43. Střely na branku: 30:31.

Sestava Jihlavy: Ježek – Anděl, Zbořil, Harasim, Vala, Dolejší, Tomek – Koudelka, Zeman, Král – Střecha, Hlavatý, Apeltauer – Herman H., Fatrdla, Smutný. Trenér: Fejt.

Sestava Brna: Čapka (Kružík) – Nazad, Omasta, Závodský, Mrkývka – Burian, Šír, Špaček “A“ – Szotkowski, Dvořák “A“, Hruška – Šplíchal, Šidla, Slouka. Trenér: Hejmal.

Dorost:
16.3. Letohrad – HBK Bulldogs Brno 8:0 (2:0, 2:0, 4:0)
17.3. HBK Bulldogs Brno – TJ Sokol Poruba 2:5 (1:0, 0:2, 1:3)

Sobotní dohrávka na půdě Letohradu skončila výhrou domácích 8:0. Bohužel Buldoci mimo to přišli vinou zranění o dalšího hráče. V neděli tak v domácím utkání nastupovalo torzo Buldoků proti Porubě, vstup do utkání byl ze strany Buldoků rychlý. V první minutě Toman otevřel skóre zápasu, bohužel další šance k navýšení náskoku Buldoci trestuhodně zahazovali, což se projevilo v dalším průběhu zápasu, kdy Poruba otočila zápas ve svůj prospěch. Zbytečná ztráta 3 bodů na domácím hřišti po porážce 2:5.

autor: Martin Jašek, trenér dorostu