Rozjetí dorostenci bodovali naplno podruhé v řadě, když po těsné výhře vyloupili Kyjov. B-tým doma těžce nezvládl přímý souboj o prozatímní poslední flek zaručující play-off, když ani pomocníci z Áčka nezabránili hrozivému debaklu.

Na obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí, sportující lidé a baskebalové hřiště

Dorost: HBK Kyjov – HBK Bulldogs Brno 2:3 (0:1, 1:0, 1:2)

34:31 BBR-Pivoňka (Toman,Kimmel) přesilovka
            41:00 KYJ-Dufek (Kundrata,Jankus)
            44:48 BBR-Toman (Zemen V,Kimmel)

Vyloučení: 1:2. Využití: 0:1. Oslabení: 0:0. Střely na branku: 17:32.

TŘI BODY VYLOVENÉ Z VODY

Po výhře nad Svítkovem Buldoci chtěli vyhrát na půdě tradičního rivala. Od úvodního vhazování celý zápas pršelo, což moc pěkný hokejbal nepřineslo, chvílemi to spíše vypadalo jako přehazovaná. Buldoci šli do vedení v 5. minutě zápasu. Domácí se snažili o odpověď a výsledkem bylo několik brejkových situací. Ve druhé třetině se jeden brejk domácím povedl a začínalo se znovu za vyrovnaného stavu. Třetí třetina začala pro Buldoky velice dobře, opět šli do vedení a chtěli navýšit skóre, což se bohužel zásluhou vynikajícího brankáře Kyjova Lukáše Filípka nepovedlo. Čtyři minuty před koncem třetiny přišel trest v podobě vyrovnání. V závěru zápasu chtěli oba týmy urvat vítězství na svou stranu, což se povedlo Buldokům, kteří 12 vteřin před koncem vsítily třetí branku.

autor: Martin Jašek, trenér dorostu

2. Liga mužů: HBK Bulldogs Brno – J.V.S.K. Slza Přibyslavice 2:7 (0:1, 1:3, 1:3)

Tým Bulldoků nastoupil do zápasu s Přibyslavicemi ve značné početní převaze a trenér Hejmal tudíž mohl velmi pružně operovat se sestavou v závislosti na momentálním vývoji utkání. V úvodní periodě však početní převaha rezervy Bulldoků kýžený brankový odstup nepřinesla, naopak tempo hry určoval zkušený tým hostí. Z pohledu skóre však domácí do první přestávky alespoň drželi krok, ale druhá třetina pak byla ze strany domácích prezentována otupělou, neproduktivní hrou, která vyústila v brankostroj Přibyslavic, které táhli spektakulárními souhrami hlavně zkušení matadoři Fiala s Novákem. Třetí třetina se nesla v podobném duchu, kdy se bezzubí Bulldoci jen jednou slaboučce zakousli, zatímco hosté konstantně trestali jejich liknavost a nedůslednost. Konečný stav 2:7 hovoří nekompromisně ve prospěch hostí, stejně jako jejich projev během celého utkání.

autor: Filip Emmer, útočník z A-týmu