Každá série jednou končí

Jarní fáze 1. Ligy je v plném proudu a jedno z posledních čtyř mužstev ze současného ročníku, která stále neokusila magii kryté dobřanské haly, bylo právě Brno. To dnes dokázalo v první i druhé třetině nepříjemně kousat tamní Šneky, kteří poté šli do trháku a také splnili roli favorita, která jim zvlášť po jejich nadměrně kvalitní zimní přípravě náležela. Svěřenci kouče Šlehofera se tak vrací v tabulce na druhou pozici.

Na obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí, sportující lidé a baskebalové hřiště

TJ Snack Dobřany – HBK Bulldogs Brno 5:2 (1:1, 2:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 14. D. Kovářík (Sloup), 22. Málek (Sloup), 27. J. Kovářík (Stráský, V. Šlehofer ml.), 35. J. Kovářík (Voves), 45. J. Kovářík (Sloup, Voves) – 2. Klíma (Emmer), 24. M.Šmarda (Emmer, Baláč).

Rozhodčí: Diblík, Soukup. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 42:37.

Sestava domácích: Marek (M. Hrubý) – V. Šlehofer ml., Stráský, D. Kovářík, L. Hrubý, Jánský, Málek, Truchlý, Duchek, O. Šlehofer, Sloup, Čech, Matoušek, Voves, J. Kovářík, Princl.

Sestava hostí: Sterenčák – Zapletal „C“, Jandourek, Dmytryszyn, Zbranek – Baláč, M. Šmarda, Makara, Kunc, Emmer, Klíma, Vysloužil, Fišar, Jelínek.

Duel tabulkových sousedů začal svižně, hned v první minutě mohla potrestat zaváhání beka dvojice V. Šlehofer ml. – J. Kovářík. Namísto toho otevřeli skóre rychlým gólem hosté, když Klíma vypálil od modré, Marek nestihl pomocí betonů zatarasit míčku cestu a ten se mu pomaličku vykutálel za brankovou čáru – 0:1. Domácí hráče to na chvíli opařilo a Buldoci mohli odskočit ještě více, ovšem Emmer v situaci dva na jednoho trefil pouze připraveného brankáře a pak zblízka promrhal obrovskou šanci M. Šmarda.

Dobřany se ale brzy vrátily do svého rytmu a v první periodě se celkově jevily o něco nebezpečněji, soupeře několikrát nepříjemně sevřely. Brněnská defenziva byla dlouho v pohotovosti, avšak chvíli poté, co Václav Šlehofer promarnil svůj samostatný únik, Šneci srovnali skóre. Buldoci vyrobili hrubici ve středním pásmu, když mohli jít do přečíslení, poté Sloup nabil na modré čáře Danielu Kováříkovi, jehož pumelice prosvištěla za Sterenčákova záda – 1:1. Další změnu na ukazateli už v krátkém zbytku třetiny nikdo nepřipustil.

Ve druhém dějství se i nadále hrál ofenzivní hokejbal na obou stranách a na gólový okamžik se čekalo až do poloviny 22. minuty, kdy se brněnský gólman nacházel mimo brankoviště a Sloup předložil balónek do komfortní pozice Málkovi, jemuž nedělalo problém zakončit do prázdné brány – 2:1. Hosté se neúspěšně pokoušeli reklamovat ofsajd. Ovšem za čtvrt minuty nastalo první vyloučení tohoto klání, když se odporoučel za katr V. Šlehofer. První polovinu přesilové hry odehráli Buldoci rozpačitě, ale nakonec se v ní přeci jen dočkali vyrovnání, jakmile umístil přesně pod víko svoji nekompromisní střelu z kruhu Martin Šmarda – 2:2.

Jenže úleva Brna neměla příliš dlouhého trvání, neboť za několik momentů zastavil Baláč velkou příležitost domácích za cenu faulu v podobě sekání. V početní výhodě číhala ve správnou chvíli vedle pravé tyčky mladá puška jménem Jan Kovářík, který z boku nachytal Sterenčáka, od jehož ruky míček doputoval do sítě – 3:2. Do druhé pauzy ještě dostalo Brno příležitost znovu odpovědět v přesilovce, ve které nic kloudného nevytvořilo.

Zezačátku třetí periody šel ze strany sám proti Markovi Emmer, srovnat se mu nepovedlo. Naopak Brnu se postupně začala vzdalovat vidina průběžného prvního místa v soutěži, kam měli možnost se nejméně na týden posunout po včerejším zaváhání Prachatic. V pětatřicáté minutě totiž Západočeši utekli do dvoubrankového vedení, když tahoun J. Kovářík se po projektilu z dálky, s podobným přídělem štěstí jako při úvodní brance Buldoků, prosadil podruhé – 4:2. Stalo se tak v herní variantě čtyři na čtyři.

Sterenčák pak dlouho držel svůj celek v dostatečné vzdálenosti od další gólové pohromy. Při početní převaze čtyři na tři rozezvučel tyč Václav Šlehofer, který zakrátko držel protihráče u hrazení, ale ani jeho trest nezužitkovali hokejbalisté v šedých barvách ke kontaktní brance, jelikož v tomto utkání celkově neměli v přesilovkách potřebný tlak. V závěrečné minutě ještě došlo ke spornému momentu, kdy dostal ránu do obličeje hostující Jandourek a celá brněnská lavice si stěžovala na vysokou hůl, nicméně sudí hru nepřerušili a hostující gólman už nezmohl nic proti osamělé trojici Voves-Sloup-J.Kovářík, která jej rozebrala a posledně jmenovaný zkompletoval hattrick – 5:2. Na vedoucí příčku ve statistikách celé 1.NHBL jej to však nekatapultovalo, neboť pražský Čejka dnes bodoval také.

Závěr tohoto zápasu už ale na výsledku nic neřešil a Dobřany zaslouženě zvládly přímý souboj o druhé místo tabulky. Jejich nový hokejbalový svatostánek ještě stále nenavštívily celky HBC Prachatice, SK Kometa Polička a TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec. Buldoci se musí spokojit s porážkou poprvé od 16. září, kdy stejnému soupeři podlehli na domácí půdě.