Osmá výhra v řadě a Buldoky čeká příjemná zimní pauza na druhé příčce

Druhý prosincový den bylo na programu přeložené utkání 1.NHBL mezi Brnem a Poličkou, které uzavřelo podzimní část aktuální sezóny. Průběh klání jako na houpačce. Východočeši otočili stav ve druhé periodě na 1:2, ovšem v té poslední, která byla velmi hektická, naložili domácí správně s dvojnásobnou přesilovkou a výsledek ještě dokázali zvrátit.

HBK Bulldogs Brno – SK Kometa Polička 4:2 (1:0, 0:2, 3:0)

Branky a nahrávky: 10. Vysloužil (Klíma), 37. Klíma (Baláč, Emmer), 38. Makara (Klíma), 42. Emmer (bez asistence) – 20. F. Štefka (J. Tobiáš), 26. Rokos (D. Hejtmánek).

Rozhodčí: Kralovič, Katona. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 28:25.

Sestava domácích: Sterenčák (Machovec) – Zapletal „C“, Jandourek, Zbranek, Gavenda, Cabák, Dmytryszyn – Fišar, Emmer, Makara, Baláč, M. Šmarda, Svoboda, Vysloužil, Rygel, Klíma.

Sestava hostí: Šupík – J. Hejtmánek, Rokos, Geba, Hnát, Nespěšný – Šafár, F. Štefka „C“, J. Tobiáš, Hubálek, Holec, D. Hejtmánek, Augustin.

Včerejšího dne proběhl na brněnském hřišti úklid sněhu, aby se dnes v ideálních podmínkách mohly střetnout celky Bulldogs Brno a Kometa Polička. Domácí se ihned zabydleli v obranné části Poličky a již v úvodní minutě pohrdl znamenitou příležitostí Makara. Chvíli po neproměněné početní převaze se ale Buldokům povedlo otevřít gólovou listinu, když Šupík neudržel Klímův pokus mezi svými betony a pro nejblíže se nacházejícího Vysloužila nebyl problém doklepnout míček za brankovou čáru – 1:0.

Malý moment po středovém buly mohl zvýšit náskok v dobré pozici neatakovaný Emmer, jenž tečoval nahození svého kolegy pouze vedle. Ke srovnání měl velkou šanci Filip Štefka zůstavší osamocen mezi kruhy. Na druhé straně při nebezpečném brejku našel M. Šmarda přesným pasem od mantinelu zbíhajícího Svobodu, který z bezprostřední blízkosti zasáhl jen výstroj připraveného brankáře. Několik vteřin před přestávkou zachránil Brňany zvuk brankové konstrukce, o který se postaral D. Hejtmánek, když se Sterenčák vysunul v nesprávný okamžik.

Necelých pět minut po začátku druhého dějství došlo ke sporné situaci, kdy hostující kapitán F. Štefka po střele od modré čáry rozezvučel tyčku, od které se míček dle verdiktu rozhodčích odrazil do tyče spojující zadní část klece a až poté vyletěl ven. Brněnská střídačka se snažila prosadit svůj opačný názor, ale bezúspěšně, tudíž skóre se srovnalo – 1:1. Polička pak pohrdla dvěma přesilovkami v řadě, ale vedení se přece jen ujala v probíhající 26. minutě, když obránce Rokos prostřelil ranou z kruhů vše – 1:2. Brno následně zabralo a ve zbývající fázi periody si vytvořilo tlak, který ale ve vyrovnávací branku nepřetavilo.

Poslední třetina byla plná emocí, dohadů a vyloučení, ale obešla se bez hromadných potyček. Přibližně uprostřed ní se nechal na čtyři minuty nesmyslně vyloučit jeden z letohradských pomocníků David Hejtmánek, k němuž se po vyhození míčku za mantinel brzy přidal na trestnou lavici i jeho bratr Josef. Přesilová hra pět na tři slavila úspěch poté, co Klíma přesným projektilem z pravého kruhu usměrnil balónek pod víko – 2:2. A hned jakmile se hosté vrátili do plného počtu, se Bulldogs radovali z opětovného zisku vedení, neboť Klíma (který měl podíl i na obou předchozích gólech Brna) při rychlém kontru vybídl Makaru, jenž akci bravurně dokončil – 3:2.

Východočeši se pochopitelně snažili znovu najít odpověď, ale veškeré jejich šance zmařil gólman Šupík, který chyboval při výletu k modré čáře, a nabídnuté příležitosti využil Emmer. Ten si vzápětí poradil s bránícím zadákem a pak bez vážnějších potíží trefil opuštěnou bránu – 4:2. Více se do závěrečné sirény neudálo a Brňanům se tedy podařilo oplatit Kometě porážku z Pardubického kraje, ačkoli ne tak vysokým poměrem.