Buldočí smečka dále kouše

V rámci 9. kola druhé nejvyšší hokejbalové ligy vyzvali namlsaní Bulldogs Brno na domácím stadionu svého odvěkého rivala z Jihlavy, který momentálně prožívá herní krizi a pro tento zápas postrádal několik klíčových posil. Otěže dnešního klání měli v rukou Brňané, kteří doma opět nezaváhali a přesvědčivě si odnesli již sedmé vítězství v řadě.

HBK Bulldogs Brno – SK Jihlava 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 20. M.Šmarda (Jelínek, Zbranek), 24. Jelínek (Emmer, Makara), 31. Kunc (Emmer), 32. Kunc (Vysloužil) – 31. Hlavatý (Riedl).

Rozhodčí: Popelka, Černý. Vyloučení: 7:10, navíc J.Koch (hos.), F.Koch (hos.) OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 27:15.

Sestava domácích: Sterenčák (Schönberger) – Zapletal „C“, Jandourek, Smrž, Zbranek, Dmytryszyn, Gavenda, Cabák – Kunc, Emmer, Makara, Svoboda, Klíma, Vysloužil, Fišar, M.Šmarda, Baláč, Jelínek.

Sestava hostí: F.Koch – Vávrů „C“, J.Koch, Jiskra, Hrbáč – Apeltauer, Zápotočný, Král, Bohatý, Hlavatý, Růžička, Riedl, Zeman.

Domácí se od zahajovacího buly pustili do svého soupeře a okupovali jejich území, avšak gólově to v prvním dějství vyjádřit nedovedli. Jihlava, ačkoli se dostávala k brněnské kleci jen sporadicky, měla na svědomí úvodní vážný brejk, když šel do samostatného úniku Apeltauer, Sterenčák ale přečetl jeho úmysl. Na straně Buldoků v první patnáctiminutovce nejvíce zahrozil nehlídaný Zapletal, na něhož prošel pas před zcela odkryté zařízení, ale mířil pouze vedle. Hostům se dlouho nedařilo chytit tempo utkání, ale částečně se zvedli v posledních dvou minutách před pauzou, kdy si chvíli zahráli dvojnásobnou přesilovku. Skóre však do signálu nikdo neotevřel.

Krátce po zahájení prostřední periody unikl hostující Bohatý, tomu se ale míček ve finální fázi zamotal pod nohama. U druhé brány zůstal na luxusním postu opomenutý Dmytryszyn, jenž nedokázal protečovat nahození od spoluhráče. Zanedlouho se ochozy brněnského hřiště dočkaly prvního gólu. Jelínkovi, který držel balónek u mantinelu, se u vzdálenější tyčky nabízeli v těsné blízkosti u sebe M.Šmarda a Smrž, z nichž se šťastným zakončovatelem stal prvně jmenovaný – 1:0.

Buldoků byla rázem plná hrací plocha a hráči Vysočiny je často zastavovali za cenu faulů. Při jedné z přesilových her odvedlo po přechodu přes modrou čáru fantastickou práci celé ofenzivní trio a Filip Koch mohl jen přihlížet, jak domácí po ose Makara-Emmer-Jelínek završili kombinaci na jeden dotek do prázdného místa mezi betonem a tyčí – 2:0. Do konce druhé třetiny ještě pohrdl u brankoviště obrovskou možností Kunc a po přečíslení s Emmerem postupoval Svoboda volnou cestou ke Kochovi, ale ten byl připraven.

Po přestávce stačilo Brnu pouhých deset sekund, než Kunc zakončil svoji scénu z levého kruhu přesně pod víko a dal svému celku již tříbrankové vedení – 3:0. Ovšem ve stejné minutě si hostující SK spravilo chuť, když Hlavatý při souboji s obráncem poslal míček za sebe k Riedlovi, jehož vyražený pokus vzápětí zametl do odkryté klece – 3:1. Rychlou odpověď měl však v záloze rozjetý Kunc, který neváhal nečekaně vypálit ze středního pásma a s cinknutím o konstrukci zaplul míček za Kochova záda – 4:1.

Obrázek hry i nadále vypadal víceméně stejně, Brňané byli téměř u všeho o krok dříve a měli mnoho dalších příležitostí k navýšení skóre. Jihlaváci však ještě také mohli zkorigovat konečný stav, zejména když ve dvou případech upláchl obraně Apeltauer, z toho jednou v oslabení. Za domácí po pohledném sólu orazítkoval tyč Fišar, poté nenaložil správně s nebezpečnou šancí Baláč, který zůstal nepovšimnut v předbrankovém prostoru, podobně jako po chvíli Emmer. V závěrečné minutě si ještě Svoboda vyzkoušel zvuk tyčky a to byl již poslední výraznější moment tohoto duelu.

Tým SK Jihlava se i přes třetí porážku v řadě tabulkou zatím nepropadne a je stále čtvrtý. Bulldogs v tuto chvíli ztrácí pouhý bod na čelo průběžného pořadí 1.NHBL (vedoucí Prachatice odehrály o zápas méně) a jejich celkové skóre se tímto výsledkem proměnilo v kladné.