Buldoci přetlačili Prachatice, které poprvé klopýtly

Dosud neporažený celek Prachatic si poprvé v sezóně jel ověřit své schopnosti na cizí stadion, a to rovnou na asfaltový povrch do moravské metropole. Tamní Buldoci byli produktivnější a v průběhu druhé a třetí periody se jim podařilo otočit nepříznivý stav, čímž natáhli svoji vítěznou šňůru na čtyři zápasy. Horalové tak ztrácí své vedení v tabulce 1. Ligy a jsou aktuálně třetí, ale mají zápas k dobru. Brňané nadále okupují čtvrtou pozici.

Na obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí, baskebalové hřiště, obloha a venku

HBK Bulldogs Brno – HBC Prachatice 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 21. Kunc (Fišar), 32. Svoboda (Baláč, M.Šmarda), 37. M.Šmarda (bez asistence) – 7. Šperl (Markytán, Sitter)

Rozhodčí: Olesz, Černý. Vyloučení: 8:7, navíc Svoboda (dom.) OK, Turek (hos.) OK. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 22:24.

Sestava domácích: Sterenčák (Bláha) – Zapletal „C“, Zbranek, Dmytryszyn, Smrž, Cabák – Valko, Emmer, Fišar, Jelínek, Kunc, M.Šmarda, Svoboda, Vysloužil, Baláč, Jandourek.

Sestava hostí: Pixa – Šperl, Švácha, Laurinc, Bárta, Šilhán – Markytán, Sitter, Květoň, Reindl, Malecha, Štěpánek, Zavřel, Turek „C“, Válek.

Jihočeši měli v úvodní patnáctiminutovce mírnou herní převahu a domácí hrozili převážně z protiútoků. První vážnější příležitost měl ale na svědomí brněnský Kunc, jenž mohl využít zmatků před bránou soupeře a hravě prošel středem, ale nezakončil podle svých představ. V šesté minutě zastavil hosty faulem Vysloužil a početní výhoda byla po 51 vteřinách zúročena, když Šperlova nepříjemně tečovaná střela zaplula s líznutím brankové konstrukce do sítě – 0:1.

Horalové mohli za pár momentů ještě více odskočit při další přesilovce, ovšem tentokrát nejlépe pálící Sitter ztroskotal na dobře postavené tyči. Ihned po opuštění trestné lavice si nechal proklouznout mezi prsty luxusní šanci Jelínek, jenž zůstal sám před brankovištěm. Do přestávky ještě zaváněla gólem možnost Zavřela, který po chybě domácí defenzívy dostal příhru do výhodné pozice.

Buldoci vstoupili do prostředního dějství s větším elánem a začali více zlobit zatím nejpevnější obranu současného ročníku. Nejdříve Svoboda s Valkem promrhali svůj brejk na jediného zadáka, druhý jmenovaný při dalším přečíslení minul odkryté zařízení po nemístném vyběhnutí gólmana. Za chvíli se to rozhodl vzít na sebe odchovanec pardubického Autoskla Kunc, který na modré čáře zpracoval pas od Fišara a odtud nadvakrát prostřelil všechny překážky včetně Pixy, čímž si připsal první trefu hned při premiéře v dresu brněnského A-týmu – 1:1. Prachatičtí v této periodě dali v některých pasážích o sobě také vědět, ale do ložených šancí je domácí příliš nepouštěli.

Do poslední třetiny si Brno přeneslo početní převahu pět na tři, ale až po návratu Šperla do hry se jim podařilo své výhody využít. Po asistenci Baláče se blýskl přesně umístěným projektilem z kruhů Svoboda – 2:1. Srovnat mohl zakrátko Válek, jenž střelil vyražený balónek vedle brány, když se mu naskytla spousta volného prostoru nad položeným Sterenčákem. Namísto toho bylo za pár okamžiků v brněnském svatostánku ještě veseleji. Martin Šmarda měl po Jelínkově nepřesné střele suverénně nejkratší cestu k odraženému míčku od zadního hrazení a poté už jen bekendem pohodlně doklepával do prázdné klece – 3:1.

V průběhu třetí části několikrát vzplály emoce a sudí v ní rozdali nespočet trestných minut. Vše vyvrcholilo dvě a půl minuty před koncem pěstní bitkou mezi Svobodou a Turkem, která sice neskončila knockoutem, ale hostující kapitán to odnesl tekoucí krví. Horalové to přibližně posledních čtyřicet sekund ještě zkusili bez gólmana, ale na dobře bránící pětku Buldoků již nenašli recept, a tak hned při svém prvním výjezdu v sezóně okusili hořkost porážky.