Buldoci pokořili Opavu

V 7. kole druhé nejvyšší soutěže přicestovali do Brna ve velmi hojném počtu hokejbalisté Opavy, která se minulý víkend začala probírat z kómatu. Buldoci však doma i v lehce ořezané sestavě opět nezklamali a stále se drží na vítězné vlně i úctyhodné čtvrté příčce tabulky.

Na obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí, sportující lidé, baskebalové hřiště a venku

HBK Bulldogs Brno – SHC Opava 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)

 

Branky a nahrávky: 11. Dmytryszyn (Emmer), 24. M.Šmarda (Emmer, Fišar), 27. M.Šmarda (Fišar, Emmer) – 38. Palcer (Zavřel, Capinský)

 

Rozhodčí: Černý, Olesz. Vyloučení: 8:7. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 19:17.

 

Sestava domácích: Sterenčák (Bláha) – Zapletal „C“, Dmytryszyn, Gavenda, Cabák – Emmer, M.Šmarda, Vysloužil, Svoboda, Rygel, Fišar, Burian.

Sestava hostí: Grufík (Schreier) – Christ „C“, Svoboda, Málik, Šindlář, Capinský, Král, Prokeš, Staníček – Přibyla, Zavřel, Palcer, Sas, Satek, Sukeník, Kozma, A.Holuša, Hlaváček, D.Holuša.

 

Úvodní perioda přinesla vyrovnanou partii, o čemž svědčí i poměr střel na bránu (6:6), a v její první polovině to oba celky na sebe zkoušely spíše ze střední vzdálenosti. Pak začalo docházet k daleko větším příležitostem a o něco více se jich zrodilo na straně hostí. Nejprve však ve velmi slibné šanci netrefil zblízka Vysloužil, za chvíli se u druhé brány naskytla obrovská možnost pro Opavu, když Sterenčák zrovna nebyl na svém místě, ale nedokázal toho využít ani Palcer, ani Přibyla.

 

V desáté minutě utkání se podařilo v početní převaze otevřít gólový účet domácím, když po zavezení míčku do útočné zóny prostřelil Grufíka z kruhu Dmytryszyn – 1:0. Za několik momentů mohl srovnat skóre Hlaváček, který ovšem neuspěl při pohodlném samostatném úniku. Pár sekund před první sirénou zabránil brněnský maskovaný muž brance do kabiny, když krátce po skončení přesilovky hostí nezametl za čáru z bezprostřední blízkosti Sas.

 

Hosté měli po přestávce lepší nástup a vysoce nebezpečnou šancí pohrdl Palcer. Ve druhé části se rozdala fůra trestů a Slezané si zahráli s nemalým odstupem dokonce dvě přesilovky pět na tři za sebou. V nich ale brněnská defenzíva dokonale zafungovala a ex-českotřebovský Sterenčák se v bráně také činil. Jakmile se domácí vrátili podruhé do plného počtu, jejich námaz nepotrestal opět Palcer.

 

Posléze se Brňané po otřepání prosadili ve své klasické početní výhodě, kdy Emmer u mantinelu posunul oranžový plast na Martina Šmardu, ten si vydobyl palebnou pozici v mezikruží a rozvlnil síť – 2:0. Za malou chvíli šla do tří také Opava po proviněních Capinského a Christa, čehož Buldoci bez váhání také využili a postaral se o to tentokrát ze větší vzdálenosti znovu M.Šmarda, jenž prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 3:0. Domácí ve svém tlaku dále pokračovali a ještě do konce třetiny po jedovaté ráně Emmera zazvonila tyčka.

 

V posledním dějství se hrálo nejagresivněji a ve vysokém tempu, které zvedli hosté snažící se ze všech sil něco naposledy provést s výsledkem. Nakonec se jim z prvního kontru po závěrečné výměně stran podařilo vytěžit snižující gól, když se po nahrávce Zavřela do středu pásma nezmýlil zatím nejproduktivnější hráč Opavy Palcer – 3:1. Pak už divácká kulisa branku neviděla. Tutovku měl ještě Emmer, kterému balónek utekl, když stál volný před zcela odkrytým zařízením. Hra hostí bez gólmana také nenabídla žádné další změny.