Odveta za play-off se vydařila

Buldoci hostili tým Jindřichova Hradce, který je poslal na dovolenou v osmifinále minulého ročníku. Domácí měli po celé utkání zřetelnou převahu, přesto se jako první ujal vedení Olymp. Brno však zanedlouho srovnalo a v nejemotivnější třetí periodě otočilo skóre. S blížící se sirénou ještě v rozmezí 36 sekund přidalo dvě pojišťující branky a poprvé v sezóně slaví plný bodový zisk.

HBK Bulldogs Brno – TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec 4:1 (0:1, 1:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 18. Svoboda (Fišar), 37. Zbranek (Svoboda, Jandourek), 42. Emmer (Smrž, Svoboda), 42. Svoboda (Emmer, Smrž) – 11. Hunal (Matějka, Plášil)

Rozhodčí: Olesz, Černý. Vyloučení: 4:7, navíc Jelínek (dom.) OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 30:15.

Sestava domácích: Sterenčák (Halouzka) – Zapletal „C“, Jandourek, Zbranek, Dmytryszyn, Smrž – Fišar, Baláč, Emmer, Rygel, Vysloužil, Jelínek, Svoboda, M.Šmarda.

Sestava hostí: Mátl – Hunal, Plášil, Strašík, Loukota – Klimeš, Mátl, Matějka, Pavlík, Miláček „C“, Bláha, Sedlák.

Buldoci měli na dnešek postaráno o velkou motivaci a hned od úvodních minut hýřili aktivitou. Lépe se pohybovali a brankáře Mátla zasypávali ze všech stran, ale dopláceli na gólovou nemohoucnost. Nejnadějněji se jevila tutová příležitost nekrytého Emmera, kterého přesným pasem vyzýval Fišar.

Záhy hned dvakrát domácí přinutili Jihočechy se bránit za cenu faulu, ale v početní výhodě pět na tři trvající necelou minutu se jim podařilo pouze olíznout tyč z hole M.Šmardy, jinak si žádný větší tlak nevytvořili. To však za pár okamžiků Olymp potrestal, když se pustil do své přesilovky. V té při jednom nebezpečném kontru se Matějkova pokažená střela dostala přes chumel hráčů do mezikruží, kde dotírající Hunal, jemuž nikdo cestu nezkomplikoval, zakončoval do prázdné klece – 0:1.

Domácí se pochopitelně nehodlali smířit s jednogólovým mankem a do druhého dějství vlétli jako uragán. Na jejich první úspěšnou akci prodloužili čekání Jandourek i Svoboda, kteří pohrdli svými gigantickými příležitostmi, ovšem druhý jmenovaný zakrátko vyrovnal nekompromisní ranou od modré čáry – 1:1. To Brňany ještě více nabudilo a dávali zřetelně najevo svůj hlad po další brance, Olymp permanentně svírali v jeho obranném pásmu a prakticky do ničeho jej nepustili. Velkou šanci měl při přečíslení Vysloužil, ke konci prostřední periody dokonce zelení nezužitkovali vzácný brejk tři na nulu. Skóre se do dalšího hvizdu již nezměnilo.

Závěrečná část utkání byla pro přítomné publikum velmi vzrušující, neboť docházelo ke slovním přestřelkám i drobným rozmíškám a začalo se projevovat, že se tyto dva celky nemají příliš v lásce. Také v této patnáctiminutovce rozdali sudí nejvíce trestných minut. Po jedné z přesilových her domácích se brněnští fanoušci dočkali gólu, který se brzy stal rozhodujícím. K odražené střele Jandourka měl nejblíže jeho spoluhráč Svoboda, ten po vyběhnutí zpoza brány našel přihrávkou v dobré pozici beka Zbranka, jenž bez otálení zaznamenal svoji premiérovou trefu v novém působišti – 2:1.

Brno se o pár chvil později chopilo příležitosti ke zvýšení náskoku v početní výhodě, když si nahození Emmera srazil Mátl za svá záda – 3:1. Definitivní K.O. znamenal pro hosty moment, kdy činitel posledního úderu adresoval míček před brankoviště zapomenutému Svobodovi, který podruhé v tomto klání chladnokrevně prostřelil jindřichohradeckého gólmana – 4:1. Olymp to ještě v závěrečných třech minutách zkusil se šestým hráčem v poli, ale Buldoci již nepřipustili jakékoli ohrožení jejich dnešní výhry. Dokonce M.Šmarda i Emmer svými pokusy z vlastní třetiny zasáhli tyč opuštěné klece.