Buldoci se odlepili ze dna tabulky, Jestřáby udolali v prodloužení

Na nejvýše položeném stadionu 1.Ligy se střetly dva mančafty, které v současném ročníku doposud nesklidily body, konkrétně brněnští Buldoci a Jestřábi z Přelouče. V první bezbrankové periodě nevyužili hosté své obrovské převahy, pak se duel vyrovnal a v závěrečném dějství měli enormní tlak pro změnu domácí. Tudíž by se dalo hovořit o spravedlivé remíze. V nastaveném čase rozhodl Martin Šmarda a druhý bod tak zůstal na Moravě.

Na obrázku může být: 1 osoba, sportující a venku

HBK Bulldogs Brno – HC Jestřábi Přelouč 2:1 PP (0:0, 1:1, 0:0; 1:0)

Branky a nahrávky: 17. Emmer (L.Šmarda), 49. M.Šmarda (Emmer) – 18. Vlk (bez asistence).

Rozhodčí: P.Škrobák, Kettner. Vyloučení: 8:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 23:26.

Sestava domácích: Halouzka (Machovec) – Zapletal „C“, Zbranek, Smrž, Gavenda, Cabák – L.Šmarda, M.Šmarda, Baláč, Emmer, Jelínek, Fišar, Vysloužil, Rygel, Svoboda, Šír, Burian.

Sestava hostí: Smekal – Stoklasa, D.Kazimír, Doležal, Vorba, Michetschläger – Kade, Svoboda „C“, Štefanský, Vlk, Drápalík, Horák, J.Šimek, Hejhal, M.Kazimír.

Na hokejbalistech Přelouče, za kterou dnes místo absentujících klíčových hráčů nastoupilo několik členů B-mužstva, bylo již od vstupního buly vidět daleko větší odhodlání a vedlo se jim permanentně napadat rozehrávky domácích, jimž se velmi obtížně přebíhalo na druhou polovinu hřiště. Do první vážnější šance se dostal Vlk, kterému se ve výhodné pozici nepodařilo protečovat mezi tři tyče, zanedlouho těsně minula bránu dorážka neobsazeného Šimka.

V páté minutě přišlo první vyloučení, když Smrž odstřelil balónek mimo hrací plochu a paradoxně při oslabení Buldoci poprvé těžce zahrozili L.Šmardou, jenž se objevil sám před Smekalem. Ovšem stále se brněnskému celku nedařilo dostat do tempa, přesto na jejich obranu nedokázali draví ptáci vyhledat návod. Na konci úvodní třetiny si Východočeši přes minutu zahráli přesilovou hru pět na tři, v níž napálil pouze břevno Horák. Poté krátce před sirénou fauloval za bránou Doležal a domácí se během přestávky těšili na svoji první početní převahu.

Po zahájení druhé periody se Brno při své výhodě probudilo, zatlačilo svého soupeře a nakonec se i radovalo z otevření skóre, neboť Emmer z obtížného úhlu dovedl s notnou dávkou štěstí propasírovat míček mezi betony gólmana hostí – 1:0. Vedení si však hráči v tmavozelené barvě udrželi jen něco přes minutu a půl, potom u zadního mantinelu vybojoval míček přeloučský Vlk, vycouval si takřka mezi kruhy a po vyčkání na správný okamžik se příkladně trefil k tyči – 1:1. Ve zbytku patnáctiminutovky se množily velké šance na obou stranách, ale brankáři byli pozorní. Pár momentů před druhou pauzou zazvonila branková konstrukce po pokusu Štefanského v přesilovce.

Po dobrém nástupu domácích do závěrečné etapy utkání se prodral k obrovské příležitosti Smrž, leč minul. Na druhé straně Halouzka bravurně lapil pokus Horáka, na něhož zívala zcela odkrytá brána. V této třetině si Buldoci vytvořili drtivý tlak, který byl občas otupen vyloučením někoho z jejich řad. Zamrzet je musela především téměř stoprocentní šance spálená Zapletalem, který zůstal osamocen u levé tyče, podobně jako o chvíli později jeho jmenovec Lukáš Šmarda. Pak v opačném pásmu po výpadu Přelouče trefil tyčku Hejhal, po čemž ještě mohl oranžový plast od gólmanovy boty pomalu doputovat do cíle, ale jeden z bránících hráčů jej stačil před čárou odpálit do bezpečí. V závěrečných čtyřiceti sekundách měli domácí početní převahu a v ní šel v samotném závěru utkání do úniku brněnský Svoboda, avšak ani ten nedokázal rozhodnout.

Šlo se tedy do pětiminutového prodloužení (4 na 4), ve kterém předvedlo větší aktivitu opět Brno. Nejprve nenaložili správně se svým brejkem Baláč a Emmer, ovšem na začátku čtvrté nastavené minuty padlo rozuzlení. Extraligový mladík Emmer po skvělé stahovačce vybídl volného M.Šmardu, jenž měl dostatek prostoru a klidu k úspěšné koncovce – 2:1.