Dvě sekundy od remízy

Na jižní Moravu zavítali dobřanští Šneci, kteří pro tuto sezónu 1. ligy zůstali jediným týmem z okresu Plzeň. Domácí Buldoci tahali v zápase za kratší konec, přesto nechybělo mnoho, aby dnes vše rozsekly samostatné nájezdy. Nakonec pouhé dvě vteřiny před ukončující sirénou zajistil hostům všechny tři body do tabulky kapitán Jan Kovářík, autor obou tref do brněnské sítě.

Na obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí, stojící lidé a venku

HBK Bulldogs Brno – TJ Snack Dobřany 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 9. M.Šmarda (Zapletal, Baláč) – 22. J.Kovářík (Málek, Remiáš), 45. J.Kovářík (D.Kovářík ml.).

Rozhodčí: P.Škrobák, Popelka. Vyloučení: 4:1. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 14:33.

Sestava domácích: Halouzka (Machovec) – Zapletal „C“, Zbranek, Gavenda, Dmytryszyn, Smrž – Jelínek, Šír, Baláč, Vysloužil, M.Šmarda, Svoboda, Burian.

Sestava hostí: Marek (Hrubý) – J.Kovářík „C“, O.Šlehofer, Sloup, Páv, Duchek, Čech, Remiáš, Kobr, D.Kovářík ml., Málek, Truchlý, Matoušek, V.Šlehofer ml..

V první třetině byly předbrankové prostory téměř nepřístupnou pevností, neboť oba celky se navzájem do žádných obrovských příležitostí nepouštěly. Více ze hry měli dobřanští hokejbalisté, jejichž tlak postupně gradoval, ovšem v otevření skóre nepřetavili ani přesilovou hru a domácí si po přečkání náporu soupeře vzali úvodní slovo. Individuální chybu totiž vyrobil gólman Marek, jehož za bránou připravil o míček Zapletal a předložil jej ke snadnému zakončení Martinu Šmardovi – 1:0.

Hosté se však dále jevili nebezpečněji, ale recept na vyrovnání do přestávky nenašli. Během posledních dvaceti sekund před sirénou zabránil gólu do šatny klíčovým zákrokem lapačkou Halouzka, kterého si Buldoci půjčili ze svého rezervního týmu nastupujícího ve 2. lize.

Po krátkém oddechu se obrázek hry nikterak nezměnil a hrálo se ve slušném tempu s velkým počtem osobních soubojů. Uběhly dvě minuty prostřední periody a Svoboda daroval faulem na maskovaného Marka Šnekům další početní výhodu, kterou Brno opět úspěšně ubránilo. Za chvíli se ale hostům podařilo srovnat stav, když po nahození Remiáše vyrazil Halouzka míček do hrsti dotírajícímu Málkovi, který byl úplně volný a ještě vybídl rovněž neobsazeného J.Kováříka, jenž měl jednoduchou pozici – 1:1.

Ke konci druhého segmentu utkání si brněnský Vysloužil vykoledoval nedovolený zákrok od Páva, ale Buldoci svoji přesilovku nedokázali zužitkovat k návratu do vedení. Dobřany i v této fázi udávaly tempo, ale až na branku z 22.minuty končily jejich šance stejně jako v prvních patnácti minutách na obranném bloku a když se někdo v bílém dresu dostal blízko brankoviště, byl domácí gólman pohotový.

Zezačátku posledního dějství šel M.Šmarda do brejku s Jelínkem, ale příhrávka se mu nepovedla. Vzápětí nevyužil obrovské možnosti na druhé straně Remiáš a za pár momentů namazala domácí obrana do úniku Václavu Šlehoferovi ml.. Brněnští se museli častokrát vysvobozovat za cenu zakázaného uvolnění. Když časomíra ukazovala pouhých pět sekund do závěrečného hvizdu, domácí Vysloužil odpálil balónek ze hřiště a byl odeslán na trestnou lavici. A to Šnekům nakonec stačilo k rozhodnutí zápasu ještě v klasické hrací době, neboť se vhazovalo v jejich útočném pásmu, kde se našli oba Kováříkovi. Daniel Kovářík vyhrál buly a kapitán hostí Jan Kovářík odšpuntoval velký příval euforie svého celku, jelikož ten následnou rychlou střelou od modré čáry propálil všechny nástrahy včetně Halouzky, jenž toho příliš neviděl – 2:1.

Pochopitelně velmi krutá tečka pro Buldoky, kteří sahali po bodu v souboji se špičkovým soupeřem, ale vzhledem k průběhu dnešního duelu si Dobřany zaslouženě odvezly domů všechny tři bodíky, které je posunuly na prozatímní první místo tabulky.