Vstup do nové sezóny těžkým debaklem

Letní přestávka skončila a kolotoč 1.NHBL se roztáčí. Los prvního hracího víkendu vnutil Buldokům z Brna na úvod nové sezóny obtížnou prověrku na stadionu Poličky, která je totálně zdemolovala. Ještě k tomu se hostům běhěm klání zranil jediný brankář Schönberger, kterého od druhé periody zastoupil útočník Svoboda.

Na obrázku může být: 2 lidé, sportující lidé a venku

SK Kometa Polička – HBK Bulldogs Brno 11:0 (3:0, 5:0, 3:0)

 

Vyloučení: 3:1. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 42:14.

 

Pozn.: Omlouváme se za omezené množství informací, neboť obsah zápisu o utkání byl z velké části nečitelný.

 

Podle očekávání začali Východočeši již od zahajovacího buly dobývat útočné pásmo, ovšem hostům se pár minut dařilo vzdorovat, dokud nekrytý hráč na vrcholu kruhu nerozvlnil síť. Ještě o pár momentů dříve dostal gólman Schönberger od jednoho z domácích forvardů nepříjemný uder do oblasti hlavy a poté bylo dosti pravděpodobné, že utkání nedochytá až do konce. V úvodní periodě inkasoval celkem třikrát, z toho jednou při přesilovce vlastního týmu po nečekaném zaváhání na červené čáře.

 

Jakmile hned z kraje druhého dějství skončil v brněnském zařízení čtvrtý pozdrav, odešel Schönberger ze hry a jelikož mu dnes nikdo nekryl záda, zapůjčil si jeho výstroj ofenzivní hráč Svoboda, což na pár minut pozastavilo zápas. Při pokračování nastala chvíle, kdy domácí při vyložených šancích často přestřelovali, přesto do druhého hvizdu udeřili ještě čtyřikrát. Brno sice občas dalo o sobě vědět nějakou nebezpečnou příležitostí, ale na vyrušení nulového skóre to nestačilo.

 

V závěrečné fázi mače už bylo jen otázkou, na kolikátce se gólová nadílka Komety zastaví. Ačkoli Buldokům nešla upřít snaha, svojí naivní hrou dovolili soupeři, aby si na hřišti dělal vše dle libosti. Nakonec byly na jedné straně ukazatele vyplněny obě cifry.