Buldoci musí zabojovat na jihu Čech

Dnes odstartovalo předkolo play-off 1.NHBL a zahájilo se na stadionech hůře postavených celků po základní části. Buldoci doma přivítali Olymp. V první třetině byli domácí o něco lepším týmem a po zásluze se ujali vedení využitím přesilové hry. Druhé dějství se z hlediska produktivity lépe vydařilo Jihočechům, kteří otočili skóre a udrželi se v čele až do vypršení klasického hracího času. Stav této série činí 1:0 pro Jindřichův Hradec, jenž má možnost hned v nadcházejícím utkání na svém hřišti ukončit osmifinálový boj.

Fotka uživatele Zoui.foto zdroj: Zoui, Facebook

HBK Bulldogs Brno – TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)

 

Branky a nahrávky: 14. L.Šmarda (Klíma) – 25. Škarda (Tržil), 29. Hunal (Slanina, Plášil).

 

Rozhodčí: P.Škrobák, M.Škrobák. Vyloučení: 5:7, navíc Čapek (hos.) OT, Mátl (hos.) OK. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 25:21.

 

Sestava domácích: Horák (Schönberger) – Zapletal „C“, Jandourek, Gavenda, Cabák – Baláč, L.Šmarda, M.Šmarda, Emmer, Fišar, Vysloužil, Mejzlík, Svoboda, Burian, Klíma.

Sestava hostí: F.Janák, J.Janák – Hunal, Mátl, Landhammer, Tržil, Plášil, Popelka, Strašík, Čapek, Slanina, Klimeš, Matějka, Škarda, Miláček, Smudek.

 

Od úvodních minut bylo zřejmé, že toto klání rozhodně play-off ostudu neudělá. Hrálo se ve slušném tempu s několika nebezpečnými kontry na obou stranách. Zezačátku měli nápor hosté, ovšem pak se karta začala obracet. Zapletal se po zavezení míčku do pásma natlačil podél hrazení až před F.Janáka, ale nezakončil správně a byl také faulovaný. Po chvíli pohrdl jedinečnou možností L.Šmarda a také mohl potrestat chybnou rozehrávku soupeře M.Šmarda. U druhé brány zaváněla gólem krátká chvíle, kdy Horák byl mimo svoji pozici. Až ve čtrnácté minutě, kdy Brno absolvovalo netradiční početní převahu čtyři na tři, se zapsal první hráč do střelecké listiny. Stal se jím Lukáš Šmarda, který zužitkoval Klímovu povedenou příhru a zamířil zápěstím přesně pod horní tyč – 1:0. Ještě do prvního hvizdu dostal Olymp šanci odpovědět ve své přesilovce, kdy Hunalova rána cinkla pouze o tyčku.

 

Brňané měli v první polovině druhé patnáctiminutovky velké možnosti odskočit na vícególový rozdíl. Napřed dokázali uniknout Svoboda s Vysloužilem, přičemž druhý jmenovaný si před gólmanem neporadil. Posléze daroval domácím pětiminutovou přesilovou hru sekající Mátl, jenž zároveň vyfasoval i trest po celý zbytek klání. Jenže v ní se k nemalému překvapení brankář Filip Janák příliš nezapotil, Buldoci naopak začali v této klíčové chvíli doplácet na bezzubost a vzhledem ke konečnému výsledku se jim to stalo osudné. Jakmile se obě družiny vrátily do plného počtu na hrací ploše, se pustili více ke slovu jindřichohradečtí. Výrazně se vyrovnání přiblížil Slanina, jenž mohl využít zaváhání obrany v mezikruží, ale jeho bekendový pokus Horák eliminoval. K „vynulování“ skóre došlo při méně očekávané situaci, když domácího gólmana zaskočil překvapivou střelou od modré čáry Škarda – 1:1. Hosté byli rázem na koni a vykoledovali si faul od Zapletala. V klasické početní výhodě na nic nečekali a po přihrávce Slaniny usměrnil balónek tvrdým příklepem z vrcholu kruhu do protipohybu přesouvajícího se Horáka Hunal – 1:2. Jednou také zůstal na modré lajně osamocený L.Šmarda, kterému při sólovém útěku upláchl míček z hokejky a muž v masce tak měl usnadněnou práci.

 

Poslední část byla opět hodná vyřazovacím bojům. Týmy si navzájem nedarovaly ani centimetr hřiště a uskutečnilo se několik osobních soubojů i drobných potyček. Také obě střídačky v zápalu boje zkoušely urputně reklamovat sporné posudky rozhodčích. Šanci skórovat měla již podruhé dvojice Svoboda-Vysloužil, a to v situaci dva na jednoho, ovšem F.Janák zasahovat nepotřeboval. V opačném pásmu prošel pas přes obránce na volného Tržila, jenž minul. Poté, co Buldoci ke konci utkání zahodili příležitost srovnat v poslední přesilovce, mohlo být hotovo z hole Klimeše. Ten unikal domácímu zadákovi, který jej hraničním zákrokem zastavil a naštěstí pro Brno nebyl nařízen trestný nájezd ani pobyt za katrem. Hráči v šedé barvě vrhli na závěr vše do ofenzívy, několikrát sice zahrozili, zejména při hře bez brankáře, ale finální stav se už nezměnil. Olymp tedy na cizím stadionu splnil roli favorita a za necelý týden se bude doma těšit postupovému mečbolu.